Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tokat'taki Havacılık Festivali yağmur engeline takıldı

Tokat'ta Türk Hava Kurumu (THK) tarafından yapılacak olan Havacılık Festivali olumsuz hava şartları nedeniyle ertelendi.

Tokat'taki Havacılık Festivali yağmur engeline takıldı


THK Tokat Şube Başkanlığı organizesinde Valilik, Belediye, İl Özel İdare destekleri ile Gaziosmanpaşa Stadyumu'nda düzenlenen Havacılık Festivali'ne Tokat Vali Vekili Mehmet Süphi Küsbeci, THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ile davetliler katıldı.

THK tarafından gösteri amacıyla getirilen actionfly (paraşüt atlayış kulesi) kurulurken, sıcak hava balonu stadyumda havalandırıldı. Halk oyunları gösterileri ile başlayan festivalde bir anda yağmur bastırması sonucu sıcak hava balonu görevliler tarafından indirildi. Yoğun yağmur yağışı nedeniyle etkinliklerin 31 Mayıs 2016 Salı gününe ertelendiği bildirildi.

THK Tokat Şubesi Başkanı Veli Gökyıldız etkinliklerin etkilendiğini ifade ederek, 'Havacılık festivali ile ilgili olarak cumartesi ve Pazar günleri Tokat halkına kimseye randevu vermeyin demiştik. Şu andaki meteorolojik şartlar etkinliklerimizin bir kısmını kısıtlamakta. Ama öğleden sonra hava durumu elverişli olursa yine burada gösterileri yapacağız. THK'dan gelen ekibi misafir edeceğiz. Programı okullara yayarak Salı günü 11.30'da halkımızın da katılımları ile yapılacak olan festivalimize bekliyoruz' dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Tokat'ta ilki düzenlenen Havacılık Festivali'nin hava şartları nedeni ile Salı gününe ertelendiğini, tüm vatandaşları Gaziosmanpaşa Stadyumu'ndaki etkinliklere beklediklerini kaydetti.

THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan ise havacılık faaliyetlerinden hava şartları müsait olduğu sürece aktivitelerin gerçekleştirilebileceğini ifade ederek, 'Her ne kadar meteorolojik tahminlerde bugün yağışlı verse de zaman zaman açacağını tahmin etmişti meteoroloji uzmanları. Açık olduğu zamanlarda bazı aktiviteleri yaparız diye gelmiştik ama görüldüğü gibi hava şartları çok müsaade etmedi' diye konuştu.

THK İKİ KİŞİLİK EĞİTİM UÇAĞI ÜRETİYOR

THK'nın önemli faaliyetler icra ettiğini ifade eden Atılgan, 'Bugün için iki kişilik bir eğitim uçağını Etimesgut tesislerinde üretiyoruz. Seri üretim için kaynak bekliyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüştükten sonra sportif havacılığı dönük olarak hava eğitim uçağında seri üretimi doğrultusunda gayretlerimizi artıracağız. THK Mustafa Kemal Atatürk'ün 'İstikbal Göklerdedir' diyerek kurduğu bir kurum geçen yüzyıl istikbalin gökyüzünde olduğu bir yüzyıl olmuştur. İçine yaşadığımız yüzyılda da hem istikbalin hem de istiklalin göklerde olduğu bir yüzyıl olacaktır' şeklinde konuştu.

Festival kapsamında, ödüllü yamaç paraşütü hedef yarışması, radyo kontrollü model uçak gösterileri, akrobasi pilotlarının şov atlayışlar, sıcak hava balonu, paraşüt atlayış kulesi gibi etkinlikler yer alacak.EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

İyi seyirler

4 İyi seyirler...

Samsunspordan gollü prova

5 Samsunspor'dan gollü prova

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

6 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

7 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

Yönetim Kalparla görüştü mü

8 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

9 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

10 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı


SIRADAKİ HABER