Tokat'taki Havacılık Festivali yağmur engeline takıldı

Tokat'ta Türk Hava Kurumu (THK) tarafından yapılacak olan Havacılık Festivali olumsuz hava şartları nedeniyle ertelendi.

Tokat'taki Havacılık Festivali yağmur engeline takıldı


THK Tokat Şube Başkanlığı organizesinde Valilik, Belediye, İl Özel İdare destekleri ile Gaziosmanpaşa Stadyumu'nda düzenlenen Havacılık Festivali'ne Tokat Vali Vekili Mehmet Süphi Küsbeci, THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ile davetliler katıldı.

THK tarafından gösteri amacıyla getirilen actionfly (paraşüt atlayış kulesi) kurulurken, sıcak hava balonu stadyumda havalandırıldı. Halk oyunları gösterileri ile başlayan festivalde bir anda yağmur bastırması sonucu sıcak hava balonu görevliler tarafından indirildi. Yoğun yağmur yağışı nedeniyle etkinliklerin 31 Mayıs 2016 Salı gününe ertelendiği bildirildi.

THK Tokat Şubesi Başkanı Veli Gökyıldız etkinliklerin etkilendiğini ifade ederek, 'Havacılık festivali ile ilgili olarak cumartesi ve Pazar günleri Tokat halkına kimseye randevu vermeyin demiştik. Şu andaki meteorolojik şartlar etkinliklerimizin bir kısmını kısıtlamakta. Ama öğleden sonra hava durumu elverişli olursa yine burada gösterileri yapacağız. THK'dan gelen ekibi misafir edeceğiz. Programı okullara yayarak Salı günü 11.30'da halkımızın da katılımları ile yapılacak olan festivalimize bekliyoruz' dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Tokat'ta ilki düzenlenen Havacılık Festivali'nin hava şartları nedeni ile Salı gününe ertelendiğini, tüm vatandaşları Gaziosmanpaşa Stadyumu'ndaki etkinliklere beklediklerini kaydetti.

THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan ise havacılık faaliyetlerinden hava şartları müsait olduğu sürece aktivitelerin gerçekleştirilebileceğini ifade ederek, 'Her ne kadar meteorolojik tahminlerde bugün yağışlı verse de zaman zaman açacağını tahmin etmişti meteoroloji uzmanları. Açık olduğu zamanlarda bazı aktiviteleri yaparız diye gelmiştik ama görüldüğü gibi hava şartları çok müsaade etmedi' diye konuştu.

THK İKİ KİŞİLİK EĞİTİM UÇAĞI ÜRETİYOR

THK'nın önemli faaliyetler icra ettiğini ifade eden Atılgan, 'Bugün için iki kişilik bir eğitim uçağını Etimesgut tesislerinde üretiyoruz. Seri üretim için kaynak bekliyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüştükten sonra sportif havacılığı dönük olarak hava eğitim uçağında seri üretimi doğrultusunda gayretlerimizi artıracağız. THK Mustafa Kemal Atatürk'ün 'İstikbal Göklerdedir' diyerek kurduğu bir kurum geçen yüzyıl istikbalin gökyüzünde olduğu bir yüzyıl olmuştur. İçine yaşadığımız yüzyılda da hem istikbalin hem de istiklalin göklerde olduğu bir yüzyıl olacaktır' şeklinde konuştu.

Festival kapsamında, ödüllü yamaç paraşütü hedef yarışması, radyo kontrollü model uçak gösterileri, akrobasi pilotlarının şov atlayışlar, sıcak hava balonu, paraşüt atlayış kulesi gibi etkinlikler yer alacak.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Tim 20 yıl sonra Samsunda buluştu

2 Tim 20 yıl sonra Samsun'da buluştu

Samsunsporda program değişti

3 Samsunspor'da program değişti

Kamp sonuna kadar denenecek

4 Kamp sonuna kadar denenecek

Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

5 Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

Chibuike bomba gibi

6 Chibuike bomba gibi

Derya Uluğ Samsunsporun stad açılışana geliyor

7 Derya Uluğ Samsunspor'un stad açılışana geliyor!

Olimpiyatlarda madalya raporu Türkiye kaçıncı sırada

8 Olimpiyatlarda madalya raporu! Türkiye kaçıncı sırada?

Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı

9 Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı!

Cenazedeki o fotoğraf

10 Cenazedeki o fotoğraf...


SIRADAKİ HABER