Erdoğan'dan ABD'ye sert mesaj

Diyarbakır'da halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütüne destek veren ABD'yi eleştirdi.

Erdoğan'dan ABD'ye sert mesaj

Diyarbakır'da halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütüne destek veren ABD'yi eleştirdi. ABD'ye seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bize dost olanlar kendi bizimle NATO'da beraber olanlar kalkıp da kendi askerlerini YPG, PYD işaretleri ile Suriye'ye gönderemez" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Suriye'deki bir takım destek alan bu örgüt aynı oyunu bizim ülkemizde de oynamaya çalışıyor. Şuanda ABD'nin PYD, YPG'ye verdiği desteği Diyarbakır'dan seslenerek söylüyorum, kınyorum. Bize verilen söz bu değil. Ben siyasetin dürüst yapılacağına inanan biriyim dolayısıyla bizimle NATO'da beraber olanlar kalkıp da kendi askerini YPG'nin işaretlerini Suriye'ye gönderemez. Hala YPG'ye destek vermeye devam edeceğiz o PKK değil diyenler lütfen gelin de bizden ders alın. Yanlış yapıyorsunuz teröre karşıyım demekle karşı olunmaz. Bizzat terör örgütü ile ilgili bütün belgeleri veriyoruz, söylüyoruz. Güvenlik kuvvetleri ile tarihe geçecek bir mücadele vererek örgüte ve arkasındakileri bir kez daha hüsrana uğrattılar. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum" diye konuştu.

"TERÖR ÖRGÜTÜNDEN SIYRILIN"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan teslim olan teröristlere de çağrıda bulundu.

Asker, polis ve korucuların bir kez daha terör örgütünü ve arkasındaki güçleri hüsrana uğrattığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bugün artık güvenlik güçlerimiz Nusaybin ve Şırnak hariç operasyonunu tamamladı. Nusaybin'de örgüt mensupları gruplar halinde teslim oluyor. Operasyonun tamamlandığı ilçelerin yeniden ayağa kaldırılması için kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Terör örgütünün içerisinde olan herkese sesleniyorum. Anne babanızın sesine kulak verin. Terör örgütünden sıyrılın. Bu devlet adildir. Bu devletin anlayışı o katil terör örgütü ile asla mukayese edilmez. Bunu da söylüyorum. Şu anda operasyonların yapıldığı yerlerin tamamında çarpık yapılaşmanın olduğu yerleri tamamen yıkıp, yeniden yaparak, diğer bölgelerde hasar durumuna göre gereken çalışmaları gerçekleştirerek, yaraları saracağız. Kimse açıkta kalmayacak. Hiç merak etmeyin bu devlet adildir. Biz Van depreminde bütün o yıkılan evleri nasıl yepyeni şehirler kurarak, nasıl oraya yerleştirdiysek aynısını Bingöl'de de, Simav'da da yaptık. Allah'ın izni ile operasyon bölgelerinin tamamında yapacağız. Örgüt kan dökmenin ve yıkmanın peşindedir. Devletimiz ise yaşatmanın ve inşa etmenin yollarını arıyor. Bunun bölge halkı açısından milat olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki dönemlerde bölgede yaşayan tüm vatandaşlarımızın devletinin yanında daha güçlü durarak, 2023 Türkiyesi'nin bir parçası olacağına inanıyorum. Bunun için el ele vereceğiz."EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Sakata geldik

2 Sakata geldik

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

3 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

MHP'li Usta birinci sıradan aday

5 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

7 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

8 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

9 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

10 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti


SIRADAKİ HABER