Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ünye'de dere ıslahı felaketi önledi

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 28 Mayıs tarihinde yaşanan selin ardından afetten etkilenen mahallelerde incelemelerde bulunarak oluşan zararı yerinde inceledi.

Ünye'de dere ıslahı felaketi önledi

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye'de 28 Mayıs tarihinde etkili olan sağanak yağış sonrası İlçede zarar gören başta Fevzi Çakmak Mahallesi olmak üzere su baskınlarının yaşandığı yerleri ziyaret ederek oluşan zararı yerinde inceledi. İncelemelere Ordu İl Afet Müdürü Osman Işık, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve meclis üyeleri de katıldı.

İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Başkan Çamyar, 'Ünyemizde 28 Mayıs tarihinde etkili olan yağmur bazı mahallerimizde ciddi hasara sebep oldu. Olayın yaşandığı andan itibaren Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüze bağlı 145 personel, aynı şekilde Büyükşehir Belediyemize bağlı ekipler tüm imkânları seferber ederek olaylara anında müdahale etmiştir' dedi.

Yaşanan sel felaketinin ardından yaşananların tekrar edilmemesi için önlem alınacağını belirten Başkan Çamyar, 'Biz, şuanda şehir merkezinde yeni yapılan yerlerde altyapıyı tamamen yeniden elden geçiriyoruz. Tabakhane Deresi'nin kenarları bir metreye kadar yükseltildi ve ıslah çalışmaları devam ediyor. Eğer Tabakhane Deresi'nin kenarı yükseltilmemiş olsaydı 2006'daki sel felaketi gibi çok daha ciddi zararlar ortaya çıkabilirdi. Alınan önlemler sayesinde yaşanan hasarlar en aza indirildi. Yapılan tespitlerde 18 ev ve 3 işyerinde zarar meydana geldiğini öğrendik. Atatürk Mahallemizde bir evde çökme riski bulunuyor. O evle ile ilgili tahliye işlemleri devam ediyor. Orada kalan ailelerimizi Turizm Otelcilik Uygula Oteli'nde ağırlayacağız' diye konuştu.

Selin yaralarının sarılması için yapılması gereken her şeyi en kısa süre içerisinde yapacaklarını ifade eden Başkan Çamyar, 'Yaşanan olayın ardından Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş ve milletvekillerimiz bizleri arayarak başta AFAD'ın yapabileceği destekler olmak üzere yapılabilecek ne varsa yapılacağını ve devletimizin vatandaşlarımızın yanında olduğunu ifade ettiler. Ben bir kez daha selden etkilenen mahallelerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum' ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

4 Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

Samsunspor Göksu Kafa kafaya çarpışmışız

5 Samsunspor: Göksu: Kafa kafaya çarpışmışız

Öyle kolay olmadı

6 Öyle kolay olmadı...

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

7 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

8 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Teröristler yol kesip araç yaktı İşte o anlar

9 Teröristler yol kesip araç yaktı! İşte o anlar...

Fındık Fındıkta rekolte savaşları başladı

10 Fındık: Fındıkta rekolte savaşları başladı


SIRADAKİ HABER