Samsun'daki Dr Furtun cinayeti için soruşturmaya izin çıkmamış

Dr. Kamil Furtun için hastane önünde düzenlenen törende konuşan dava avukatlarından Selçuk Kılıç, 'Yasal zorunluluk olan idari personelin hakkındaki soruşturma iznini vermekle yetkili olan İlkadım Kaymakamlığı, bu izni vermemiştir' dedi

Samsun'daki Dr Furtun cinayeti için soruşturmaya izin çıkmamış

Geçtiğimiz yıl görev yaptığı Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Op. Dr. Kamil Furtun için, ölümünün 1. yılında hastane önünde düzenlenen törende konuşan dava avukatlarından Selçuk Kılıç, İlkadım Kaymakamlığı'nın hastane idare personeli için soruşturma izni vermediğini öne sürdü.

KENDİ DÜNYASINI KURMUŞ
Sanığın, söz konusu cinayette 'ağırlaştırılmış müebbet' cezasına çarptırıldığını, sanık vekilince temyiz edilen dosyanın halen Yargıtay aşamasında olduğunu hatırlatan Kılıç, "Yargılama esnasında gördük ki hastane ideresince bu cinayetin işlenmesinin tüm nesnel koşulları yaratılmış, başka bir vakada hastane santral memurunun burnunu kıran sanığın eylemi adliyeye intikal ettirilmemiş, tam tersine sanık idari personelinin odasında çay-kahve içecek bir samimiyet seviyesine erişmiş, 5 yıl boyunca hastaneye gelerek adeta hastanede kendi dünyasını kurmuştur" dedi.

İDARECİLER TEDBİR ALMADI
Açıklamalarını sürdüren Avukat Selçuk Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:"Sanık, hastane imamına 'bu hastaneden büyük birini götüreceğim', değerli bir idareciye, 'bu hastanenin en iyi doktoru kim?' diye sorarak araştırma yapmış, hatta idareciler, cinayet günü katilin psikolojisinin o gün için iyi olmadığı, yanlış bir hareketi olabileceği hususunda aralarında sohbet edebilecek kadar katili yakından tanıyan kişilerdir. Buna rağmen idareciler katile ilişkin özel bir tedbir almamışlardır. Cinayet sonrası ise sahte belgeler hazırlayarak, sorumluluktan kurtulma çabası içine girmişlerdir. Tüm bu aşamalardan sonra yasal zorunluluk olan idari personelin hakkındaki soruşturma iznini vermekle yetkili olan İlkadım Kaymakamlığı, bu izni vermemiştir. İdareciler sahte belge düzenlerken, Kaymakamlık soruşturma izni dahi vermemiştir. Bu konuda Bölge İdare Mahkemesi'ne yapmış olduğumuz itirazın sonucunu beklemekteyiz."

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

2 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Samsun'da aciller doldu taştı

3 Samsun'da aciller doldu taştı

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

4 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Akın ailesinin acı günü

5 Akın ailesinin acı günü

12. Adam görevde

6 12. Adam görevde

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

7 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

Meteoroloji tarih verdi! Sağanak yağış geliyor

8 Meteoroloji tarih verdi! Sağanak yağış geliyor

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'

9 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'

Samsunspor'da kader derbisi

10 Samsunspor'da kader derbisi


SIRADAKİ HABER