HaberlerListede Türkiye - Hırvatistan maçı da var

Listede Türkiye - Hırvatistan maçı da var

İngiltere'de yayımlanan ve dünyanın en saygın gazetelerinden bir tanesi olan Daily Telegraph, EURO 2016 öncesinde güvenlik endişelerini dile getirdi.

Listede Türkiye - Hırvatistan maçı da var

İngiltere’de yayımlanan ve dünyanın en saygın gazetelerinden bir tanesi olan Daily Telegraph, EURO 2016 öncesinde güvenlik endişelerini dile getirdi. EURO 2016’nın ne kadar güvenli olacağı konusunun ele alındığı haberde, en riskli 5 karşılaşma da belirtildi.

Telegraph, 12 Haziran’da Paris’te oynanacak olan Türkiye – Hırvatistan maçının terör saldırısı riskiyle karşı karşıya olduğunu iddia etti. Karşılaşmada terör saldırısı düzenlemesinden korkulduğunu ifade eden gazete, ayrıca Hırvat taraftarların da sicillerinin iyi olmadığını belirtti.

 Fransa hükümeti ay başında turnuva boyunca yaklaşık 100 bin polis, asker ve özel güvenlik görevlisinin görev yapacağını açıklamıştı. Bilindiği gibi ülkede 13 Kasım'da 131 kişinin öldüğü Paris saldırıları sonrası ilan edilen olağanüstü hâl de turnuvayı da kapsayacak şekilde Temmuz ayı sonuna dek uzatılmıştı.

'En riskli' 5 maç

Ben Rumsby'e göre turnuvada "yüksek riskli" olarak görülen beş maç, maçların tarihleri ve oynanacakları kentler ise şöyle:

  • İngiltere-Rusya 11 Haziran Marsilya
  • İngiltere-Galler 16 Haziran Lens
  • Türkiye-Hırvatistan 12 Haziran Paris
  • Almanya-Polonya 16 Haziran Paris
  • Ukrayna-Polonya 21 Haziran Marsilya

 

SIRADAKİ HABER
}