Samsun İlkadım'da 'Nakışın Zerafeti' görücüye çıktı

İlkadım Belediyesi ve Halk eğitim Merkezi işbirliği ile açılan el nakışı kursunda eğitim gören kursiyerlerin yıl sonu sergisi 'Nakışın Zerafeti' ismiyle görücüye çıktı.

Samsun İlkadım'da 'Nakışın Zerafeti' görücüye çıktı

İlkadım Belediyesi ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi birlikteliği ile sürdürülen el nakışı kursu çerçevesince yapılan eserler için "Nakışın Zerafeti" sergisi düzenlendi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu’nda yoğun katılım ile gerçekleşen sergi açılışına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, eşi Hatice Tok, Türk Telekom Bölge Müdürü Ünal Sade, İlkadım Halk Eğitim Müdürü Kemallettin Ak, eski AK Parti İl Başkanı Adem Güney, İlkadım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Erol Köroğlu, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sergi açılışını İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve eşi Hatice Tok ile birlikte gerçekleştiren Ayla Kalaysız sergiye katılım ve destek sağlayan Başkan Tok'a teşekkür etti. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sergide yer alan eserleri inceleyen Başkan Tok ve eşi Hatice Tok bayanları tebrik etmeyi de ihmal etmedi.

HER SENE DAHA GÜZEL

Yıllardır başarılı bir şekilde gerçekleştirilen sergilerde büyük emek sarf eden kursiyerlere teşekkür eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Kurs merkezlerimizde el nakışı kursu eğitim gören bayanlarımızın kendi el emekleri ile hazırladığı böylesi muhteşem bir sergiyi açmaktan mutluluk duyuyoruz. Yıllardır usanmadan sıkılmadan kurslarına devam eden her geçen gün kendilerini geliştirerek yıl sonlarında muhteşem eserlerini görücüye sunan kursiyerlerimizi canı gönülde tebrik ediyorum. Yıl sonu sergilerimizde görüyoruz ki bizlerin büyük önem verdiği kültürel sosyolojik çalışmalarımızın meyvelerini fazlasıyla alıyoruz. Uzun uğraşlar sonucu bu sergiyi büyük emeklerle hazırlayan başta el nakışı hocamız Ayla Kalaysız'a ve kursiyerlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve eşi Hatice Tok'a kendi elleri ile yaptığı eseri hediye eden Ayla Kalaysız daha sonra katılımcılarla birlikte açılış için hazırlanan pasta kesimini gerçekleştirdik.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Van'da uyuşturucu operasyonu

1 Van'da uyuşturucu operasyonu

Rüzgar, evi uçurdu

2 Rüzgar, evi uçurdu

Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

3 Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

4 Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

5 Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

6 Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

7 5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı

8 Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı


SIRADAKİ HABER