Samsun İlkadım'da 'Nakışın Zerafeti' görücüye çıktı

İlkadım Belediyesi ve Halk eğitim Merkezi işbirliği ile açılan el nakışı kursunda eğitim gören kursiyerlerin yıl sonu sergisi 'Nakışın Zerafeti' ismiyle görücüye çıktı.

Samsun İlkadım'da 'Nakışın Zerafeti' görücüye çıktı

İlkadım Belediyesi ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi birlikteliği ile sürdürülen el nakışı kursu çerçevesince yapılan eserler için "Nakışın Zerafeti" sergisi düzenlendi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu’nda yoğun katılım ile gerçekleşen sergi açılışına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, eşi Hatice Tok, Türk Telekom Bölge Müdürü Ünal Sade, İlkadım Halk Eğitim Müdürü Kemallettin Ak, eski AK Parti İl Başkanı Adem Güney, İlkadım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Erol Köroğlu, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sergi açılışını İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve eşi Hatice Tok ile birlikte gerçekleştiren Ayla Kalaysız sergiye katılım ve destek sağlayan Başkan Tok'a teşekkür etti. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sergide yer alan eserleri inceleyen Başkan Tok ve eşi Hatice Tok bayanları tebrik etmeyi de ihmal etmedi.

HER SENE DAHA GÜZEL

Yıllardır başarılı bir şekilde gerçekleştirilen sergilerde büyük emek sarf eden kursiyerlere teşekkür eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Kurs merkezlerimizde el nakışı kursu eğitim gören bayanlarımızın kendi el emekleri ile hazırladığı böylesi muhteşem bir sergiyi açmaktan mutluluk duyuyoruz. Yıllardır usanmadan sıkılmadan kurslarına devam eden her geçen gün kendilerini geliştirerek yıl sonlarında muhteşem eserlerini görücüye sunan kursiyerlerimizi canı gönülde tebrik ediyorum. Yıl sonu sergilerimizde görüyoruz ki bizlerin büyük önem verdiği kültürel sosyolojik çalışmalarımızın meyvelerini fazlasıyla alıyoruz. Uzun uğraşlar sonucu bu sergiyi büyük emeklerle hazırlayan başta el nakışı hocamız Ayla Kalaysız'a ve kursiyerlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve eşi Hatice Tok'a kendi elleri ile yaptığı eseri hediye eden Ayla Kalaysız daha sonra katılımcılarla birlikte açılış için hazırlanan pasta kesimini gerçekleştirdik.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Aracıyla seyir halindeyken intihar etti

1 Aracıyla seyir halindeyken intihar etti

Elektrikli battaniye ölüm getirdi

2 Elektrikli battaniye ölüm getirdi

Araçtan inen 3 kişi evi kurşun yağmuruna tuttu: 1 kişi öldü

3 Araçtan inen 3 kişi evi kurşun yağmuruna tuttu: 1 kişi öldü

Elektrikli şofben yangın çıkarttı

4 Elektrikli şofben yangın çıkarttı

Silahlı, bıçaklı kavgada bir kişi ağır yaralandı

5 Silahlı, bıçaklı kavgada bir kişi ağır yaralandı

Hakkari merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

6 Hakkari merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Akaryakıt tankeri küçükbaş hayvan sürüsüne daldı

7 Akaryakıt tankeri küçükbaş hayvan sürüsüne daldı

Maden ocağında göçük: 1 işçi yaşamını yitirdi

8 Maden ocağında göçük: 1 işçi yaşamını yitirdi

Maltepe'de kaza yapan kadın sürücü şoka girdi

9 Maltepe'de kaza yapan kadın sürücü şoka girdi

Adana'da bir otomobil takla attı: 1 yaralı

10 Adana'da bir otomobil takla attı: 1 yaralı


SIRADAKİ HABER