Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'un gurur tablosu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sırbistan'da 28-29 Mayıs tarihleri arasında tüm Balkan ülkelerinden yaklaşık 200 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Ümitler Balkan Şampiyonası'nda 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Samsun TOHM sporcularını kutladı.

Samsun'un gurur tablosu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sırbistan’da 28-29 Mayıs tarihleri arasında tüm Balkan ülkelerinden yaklaşık 200 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Ümitler Balkan Şampiyonası’nda 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Samsun TOHM sporcularını kutladı. Bakan Kılıç, "TOHM’larda geleceğin olimpiyat şampiyonları yetişiyor" dedi

5 MADALYA KAZANDILAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yaklaşık 2,5 yıl önce Samsun’da faaliyete geçirdiği Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Sırbistan’da 28-29 Mayıs tarihleri arasında Balkan ülkelerinden yaklaşık 200 sporcunun katıldığı Ümitler Balkan Şampiyonası’nda Türkiye Judo Milli Takımı’nı temsil eden Samsunlu TOHM sporcuları, elde ettikleri başarılarla gurur kaynağı oldu. 50 kilogramda Enes Uysal, 60 kilogramda Hakan Aydinç ve 73 kilogramda Muhammet Mustafa Koç, altın madalya, 60 kilogramda Eren Aksoy gümüş, 81 kilogramda da Yunus Emre Kılınç bronz madalya kazandı.

BAKAN KILIÇ KUTLADI

TOHM’larda geleceğin olimpiyat şampiyonlarının yetişmesi için çalıştıklarını ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Ülke sporuna önemli katkılar sağlayacağına inandığımız TOHM'lar, bakanlığımız himayelerinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Judo, tekvando, okçuluk ve atletizm branşlarında geleceğin şampiyon isimleri olma hedefiyle 2020 ve 2024 olimpiyatlarına hazırlanan SamsunTOHM sporcuları, katıldıkları turnuvalardaki performansları ile de bizleri gururlandırıyor. Samsun TOHM’un judo sporcularını ve onları yetiştiren antrenörlerini Sırbistan’da katıldıkları turnuvada ülkemizi başarılı şekilde temsil etmelerinden dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

2 Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

3 Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

Teröristler yol kesip araç yaktı İşte o anlar

4 Teröristler yol kesip araç yaktı! İşte o anlar...

RİZE Rize Çayeli ilçesinde yangın 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

5 (RİZE) Rize Çayeli ilçesinde yangın... 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

6 Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti


SIRADAKİ HABER