Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'un gurur tablosu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sırbistan'da 28-29 Mayıs tarihleri arasında tüm Balkan ülkelerinden yaklaşık 200 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Ümitler Balkan Şampiyonası'nda 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Samsun TOHM sporcularını kutladı.

Samsun'un gurur tablosu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sırbistan’da 28-29 Mayıs tarihleri arasında tüm Balkan ülkelerinden yaklaşık 200 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Ümitler Balkan Şampiyonası’nda 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Samsun TOHM sporcularını kutladı. Bakan Kılıç, "TOHM’larda geleceğin olimpiyat şampiyonları yetişiyor" dedi

5 MADALYA KAZANDILAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yaklaşık 2,5 yıl önce Samsun’da faaliyete geçirdiği Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Sırbistan’da 28-29 Mayıs tarihleri arasında Balkan ülkelerinden yaklaşık 200 sporcunun katıldığı Ümitler Balkan Şampiyonası’nda Türkiye Judo Milli Takımı’nı temsil eden Samsunlu TOHM sporcuları, elde ettikleri başarılarla gurur kaynağı oldu. 50 kilogramda Enes Uysal, 60 kilogramda Hakan Aydinç ve 73 kilogramda Muhammet Mustafa Koç, altın madalya, 60 kilogramda Eren Aksoy gümüş, 81 kilogramda da Yunus Emre Kılınç bronz madalya kazandı.

BAKAN KILIÇ KUTLADI

TOHM’larda geleceğin olimpiyat şampiyonlarının yetişmesi için çalıştıklarını ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Ülke sporuna önemli katkılar sağlayacağına inandığımız TOHM'lar, bakanlığımız himayelerinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Judo, tekvando, okçuluk ve atletizm branşlarında geleceğin şampiyon isimleri olma hedefiyle 2020 ve 2024 olimpiyatlarına hazırlanan SamsunTOHM sporcuları, katıldıkları turnuvalardaki performansları ile de bizleri gururlandırıyor. Samsun TOHM’un judo sporcularını ve onları yetiştiren antrenörlerini Sırbistan’da katıldıkları turnuvada ülkemizi başarılı şekilde temsil etmelerinden dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Görüşüyoruz net bir şey yok

1 Görüşüyoruz net bir şey yok

Kazanmaya ihtiyacımız var

2 Kazanmaya ihtiyacımız var

Samsunspordan dakikada binler kazandılar

3 Samsunspor'dan dakikada binler kazandılar

Gözyaşları içinde toprağa verildi

4 Gözyaşları içinde toprağa verildi

Ne değişecek

5 Ne değişecek?..

Samsunda Çağlarırmak için mevlit okutuldu

6 Samsun'da Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

7 Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

Yasak bölge protestosu

8 'Yasak bölge' protestosu

Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

9 Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

Samsundan İngiltereye

10 Samsun'dan İngiltere'ye


SIRADAKİ HABER