HaberlerBu hafta vizyona girecek filmler

Bu hafta vizyona girecek filmler

Bu hafta 4'ü yerli olmak üzere 10 film vizyona girecek.

Bu hafta vizyona girecek filmler

Bu hafta 4'ü yerli olmak üzere 10 film vizyona girecek.

Arama Motoru

Yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Atalay Taşdiken'in yaptığı filmde, Mehmet Çiğdem, Mahmut Uyanık, Rahim Yalçın, Musa Çınar gibi isimler rol alıyor.

Herkesin bir şeyler aradığı Anadolu coğrafyasıyla teknolojik bir yapı olan arama motoru arasında kurduğu ortaklıktan hareketle ironik bir mukayese denemesine girişen Taşdiken'in filmi, profesyonel oyuncu olmayan gerçek kişilerle ve çoğunlukla doğaçlama çekilmiş.

Şeytanın Çocukları - El Ebyaz

Arkeoloji çalışmaları yapan bir ekibin yolu esrarengiz bir gemide kesişir. Bu esrarengiz gemi genç ekip için ilgi çekici olduğu kadar ürkütücüdür de. Gemi demir aldıktan sonra esrarengiz

olaylar yaşanmaya başlar. Bu esrarengiz olaylar genç ekipten kimileri için her şeyin sonu, içlerinden biri için yüzleşme olacaktır ve bu gemiden yalnızca bir kişi kurtulacaktır.
 
Filmin yönetmen koltuğunda Oya Köksal, Vedat Dikmetaş, başrollerde ise Fırat Çöloğlu, Balamir Emren, Emin Gümüşkaya, Birgül Ulusoy, Ebru Sarıtaş, Cenk Torun gibi isimler yer alıyor.

 

Bal ile Betty

Başrolde çocuklar ve köpeklerin oynadığı ilk film olma özelliği taşıyan Bal ile Betty'nin senaryosunu Fedai Çakır yazdı. Çakır aynı zamanda filmin yönetmenliğini de yaptı.

Sokağa terk edilen iki köpeğin daha sonrasında üç kardeş ve mahalledeki çocuklar ile olan ilişkilerinin, yetişkin insanların duruma bakış açılarının işlendiği film, sokak köpeklerinin kahramanlıklarını ve çocukların maceralarını anlatıyor. Başrolleri sokaktan sahiplenilen Bal ile Betty isimli iki sokak köpeği ve Toygun Ateş, Göknur Paslı ve Yeliz Ateş paylaştı.

Psişik

Fevzi Altunbulak, Maria Salifova, Selami Taner, Bekir Annıak, Nuri Yiğit'in rol aldığı filmde aktarılan olaylar 2003 yılında Bursada yasanan gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Hikaye ve isimler kısmen değiştirilerek sinemaya aktarılmıştır. Kişinin evine ve bahçesine yerleştirdiği gerçek kamera kayıtlarına bağlı kalınarak filmin çekimleri gerçekleştirilmiştir.

Warcraft

Barışçıl Azeroth krallığı, yok olan ülkelerinden kaçarak yeni bir koloni arayışında olan ORK savaşçılarıyla karşı karşıya kaldığı bir savaşın eşiğinde durmaktadır. İki dünyayı birleştiren kapı açıldığında, bir ordu yıkımla karşılaşırken diğeri de yok olmayla karşı karşıya kalır. Bu zıt gruplardan iki kahraman, ailelerinin, halklarının ve ülkelerinin kaderini belirleyecek bir çatışma yoluna girerler.

Böylece savaşın birçok yüzünü gösteren ve herkesin bir sebep uğruna savaştığı, görkemli bir güç ve fedakarlık efsanesi başlar.

Yönetmenliğini Duncan Jones'un üstlendiği filmde Ben Foster, Clancy Brown, Daniel Cudmore, Daniel Wu, Callum Keith Rennie, Toby Kebbell, Dominic Cooper, Paula Patton, Travis Fimmel, Terry Notary gibi isimler rol alıyor.

Sen Benimsin

Henry Geldzahler, David Hockney, Peter Schlesinger, Celia Birtwell, Mo McDermott, Kasmin, Ossie Clark, Betty Freeman'ın rol aldığı filmin yönetmeni, Jack Hazan.

Ünlü bir Rock yıldızı ve yapımcı sevgilisi, çıktıkları tatilde, eski bir arkadaş ve onun genç ve güzel kızı tarafından ziyaret edilince işler karışır.

Benim Çılgın Düğünüm 2

Halen ailesinin Yunan lokantasında çalışan Toula Portokalos, Ian ile bir takım sorunlar yaşamaktadır, buarada kızları Paris liseden mezun olmak üzeredir. Bir de Toula'nın ailesi Ian ile resmi olarak evlenmediklerini öğrenince işler karışır, aile daha büyük bir evlilik töreni için kolları sıvar.

Yönetmen Kirk Jones, senaristi ise Nia Vardalos. Filmde Nia Vardalos, John Corbett, Michael Constantine, Lainie Kazan, John Stamos gibi isimler rol alıyor.

Evrim

On yaşındaki Nicolas, yalnızca kadınların ve erkek çocuklarının barındığı bir adada annesiyle birlikte yaşamaktadır. Okyanusun kenarındaki bir hastanede tüm erkek çocuklara gizemli bir tedavi uygulanmaktadır. Bu tedaviyi ve etraflarında olanları sorgulamaya başlayan Nicolas, annesinin kendisine yalan söylediğini fark eder. Bir gece annesini sahile kadar takip eder ve gördükleri karşısında büyük bir şok yaşar. Ancak gördükleri, kabusun sadece başlangıcıdır. Çaresizce çırpındığı bu kabusun içinde ona uzanan el, hastanenin genç hemşirelerinden Stella olur…

Filmin yönetmenliğini ve sanaristliğini Lucile Hadzihalilovic üstlendi. Filmde, Max Brebant, Ethan Suplee, Mathieu Goldfeld, Nissim Renard, Julie-Marie Parmentier, Roxane Duran gibi isimler rol alıyor.

Yaz Kampı

Eğlence ve yeni deneyimler arayan dört genç Amerikalı, yurtdışında geçirecekleri ilk yaz kampı için Avrupa'yı seçer. Bu kampın aslında onların son tatili olduğunu bilmemektedirler. Bu son hızla ilerleyen ve son derece tuhaf olayların meydana geldiği macerada, büyük bir hızla yayılan bir enfeksiyonun etkisi altındaki bir grup genç kendilerini korku ve delilik dolu karanlık bir girdabın içine kapılmış bulacaktır. Zaman zaman birbirleriyle yarışacakları, bu korku dolu anlarda bu enfeksiyonun kaynağını ve kendilerini hayatta tutmanın yollarını arayacaklar.

Vurgun

Waters ve Stone, sıkıcı idari işlerde görevli ve fazladan para kazanabilmek için çaldıkları Sivil Servis Sınav sorularını diğer memurlara satan polis memurlarıdır. Stone, bir eroin satıcısının, çok yüksek bir kefalet ile serbest kalması hakkında bir duyum alır. Bu kadar fazla miktarda nakitin kaynağını bulmak için plan yapar. Özenli bir araştırmadan sonra ulaştıkları ipuçları, onları bir marketin arkasındaki, içine banka kasası yapılmış soğuk hava deposuna götürür. Kasanın içinde her ne varsa soymak ve ikiye bölüşmek üzere bir plan yaparlar.

Ancak kasanın neler içerdiğini öğrendiklerinde, geriye dönmek için artık çok geç olmuştur.
 
SIRADAKİ HABER
}