İlkadım Belediyesi yeni hizmet binasına kavuşuyor

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanındaki 20 dönümlük alana yapılacak belediye hizmet binasının projesinin tamamlandığını ve 10 gün içinde ihaleye çıkılacağını söyledi.

İlkadım Belediyesi yeni hizmet binasına kavuşuyor

İlkadım Belediyesi Meclisi Haziran ayı birinci oturumu İlkadım Belediyesi Gazi Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantıda yaptığı konuşmada, 10 gün içinde yeni hizmet binası projesi için ihaleye çıkacaklarını açıklayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Geçtiğimiz aylarda İlkadım halkımıza müjdelediğimiz yeni hizmet binası projemizde artık sona geldik. Proje çalışmalarımız tamamlandı Allah'ın izini ile bugün de projemizin kredi talebi meclisimizden geçti. Beklenen günler geldi. 10 gün içinde yeni hizmet binamızın ihalesine çıkıyoruz. Yeni belediye hizmet binamızda vatandaşlarımızı iki bina arasında git gel yapmaktan kurtarmış olacağız. Yeni hizmet binamız, Eğitim ve Araştırma Hastanesi yolu üzerinde bulunan TOKİ binaları yanındaki alanda hayat bulacak. 20 dönümlük araziye sahip arazinin 11 dönümü belediye hizmet binası geri kalan alanlar ise meydan ve yeşil alan olacak. Belediye binamız hem yeni görünümüne kavuşacak hem de modern ve akıllı belediyecilik kapsamına sahip olacak. Projemizin içerisinde çocuk kreşi, spor alanları, otopark ve dinlenme noktaları bulunacak. Alanımızın bir kısmına da Ulugazi TOKİ sakinlerinin de acil ihtiyacı olan cami ihtiyacı için bir cami yapacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi.

İLK KAZMA EYLÜL'DE VURULACAK

Projenin Eylül ayında temel atma töreninin yapılacağını ve 1.5 yıl içinde tamamlanacağını belirten Başkan Tok, “Yeni belediye hizmet binası projemize oldukça fazla önem veriyoruz. Çünkü göreve geldiğimiz ilk gün halkımıza bu projemizin sözünü verdik. Verdiğimiz sözümüzü yakından takip ediyor ve projemizin üzerine düşüyoruz. Allah izin verirse Eylül ayında İlkadım’a yakışır bir şekilde temel atma törenini gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. 10 gün sonra ihalesine çıkacağımız yeni hizmet binamızın temel atma törenin ardından 1 buçuk yıl sonra tamamlanarak hizmete girecek. Allah şimdiden attığımız bu büyük adımı hayırlı uğurlu etsin ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un konuşmasının ardından madde mecliste oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

3 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Haberaks TV canlı yayınlayacak

4 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

6 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'a yeni hastane

8 Samsun'a yeni hastane

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

9 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 puanımız çalındı

10 8 puanımız çalındı


SIRADAKİ HABER