HaberlerSamsunspor'da düğüm çözülüyor

Samsunspor'da düğüm çözülüyor

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, yönetimin devam edip etmeme kararının bir hafta içinde netlik kazanacağını açıkladı.

Samsunspor'da düğüm çözülüyor

Samsunspor yönetimin devam etme ya da bırakma kararını bir hafta içinde açıklayacağını dile getiren Sportif Direktör Zeren, “Başkan ve yönetimimiz devam mı tamam mı kararını bu hafta vereceklerdi ama bu süreç önümüzdeki haftaya aksadı. Önümüzdeki seneyle alakalı kararlar Pazartesi veya Salı günü yapılacak toplantıda netlik kazanacak. Futbolcu görüşmelerinin de karara bağlanması için başkan ve yönetimin kararı doğrultusunda harekete geçeceğiz. Başkan ve yönetim bir karar vermeden şu an için bir eylemde bulunmuyoruz. Başkanımız önümüzdeki günlerde Bakan Bey ile Ankara’da bir görüşme yapacak. Ondan sonra da basına bir açıklama yapacak” diye konuştu.

Zeren, Teknik Direktör Engin Korukır konusunda ise 1 senelik daha sözleşmeleri olduğunu ve hocayla devam edip etmeme konusundaki kararın da bu hafta gerçekleşecek toplantının ardından verileceğini söyledi.

4 FUTBOLCU TFF’YE BAŞVURDU

Zeren, N’Diaye, Canberk, Murat ve Hasan’ın ücretlerini alamadıkları için TFF’ye başvurduklarını ifade ederek, bu ödemeleri zamanında yapamadıkları taktirde bu futbolcuların serbest kalacağını söyledi.

Şimdilik 4 futbolcunun şikayette bulunduğunu ifade eden Coşkun Zeren, “Sözleşmesi biten futbolcularımızdan Ofoedu, Süper Lig ekibi Antalyaspor ile kesin olarak anlaştı. Onun haricinde kesin olarak ayrılan başka bir futbolcumuz yok. Sözleşmesi bitip de anlaşmak istediğimiz oyuncularla görüşmelerimiz devam ediyor. Kulübü TFF’ye şikayet eden oyuncuların olduğu doğrudur. N’Diaye, Canberk Aydın, Hasan Kılıç ve Murat Gürbüzerol alacaklarını alamadıkları için TFF’ye alacaklarının ödenmesiyle ilgili başvurdular. Bu futbolcuların alacaklarının ödenmesi noktasında belli bir zaman dilimi var. Şu an bu futbolcuların alacakları ödenmedi. Bu paralar gereken sürede ödenmezse futbolcular serbest kalacaklar. Bu konuyla ilgili gerekli önlemleri alacağız. Sadece TFF’ye başvuranlar değil, başvurmayan ve alacakları olan diğer futbolcular için de alacaklarının ödenmesi konusunda en büyük hassasiyeti göstereceğiz. TFF’ye şikayet edenin parasını verip etmeyenin parasını vermemek gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Yeni sezona başlarken herkese gerekli olan ödeme yapılacaktır” dedi. 

SIRADAKİ HABER
}