HaberlerSamsun yolunda dehşet kaza! Baba feci şekilde can verdi!

Samsun yolunda dehşet kaza! Baba feci şekilde can verdi!

İstanbul'dan ailesiyle Samsun'un Yakakent ilçesine taşınan bir aile içinde bulunduğu araç, Sinop'ta kamyonla kafa kafaya çarpıştı. Kazada baba hayatını kaybederken, eşi ve bir çocuğu da yaralandı.

Samsun yolunda dehşet kaza! Baba feci şekilde can verdi!

Saat 08.00 sıralarında Sinop-Boyabat yolunun 40. kilometresinde meydana gelen kazada, İstanbul Sultanbeyli’de yaşayan Mustafa Ergin, eşi ve 5 yaşındaki oğlu Şakir Ergin ile memleketleri olan Samsun Yakakent’e taşınma kararı aldı.

Aile eşyalarını kamyonete yükleyip memleketine doğru yola çıktı. Sinop-Boyabat yolunda nakliye firmasının aracını sollayarak öne geçen Mustafa Ergin yönetimindeki 77 EE 242 otomobil, karşı yönden gelen Bahtiyar Güleçyüz’ün kullandığı 55 K 5562 plakalı kamyonla kafa kafaya çarpıştı. Kazada 48 yaşındaki inşaat ustası Mustafa Ergin, araç içerisinde sıkışarak can verdi.

Araçta bulunan Mustafa Ergin’in eşi ve 5 yaşındaki oğlu Şakir Ergin kazada yaralandı. Yaralılar Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Eşyaları taşıyan kamyonet sürücüsü Emin Saban ise büyük bir şok yaşadı. Kazaya tanıklık eden Saban, “İstanbul Sultanbeyli’den gece yola çıktık. Eşyaları benim aracıma yükledik. Birbirimizi takip ederek yolda devam ediyorduk. Ancak Boyabat yoluna geldiğimizde Mustafa Ergin beni sollayarak öne geçti. Ben de arkasından takip ediyordum. Karşı yönden gelen bir kamyonla kafa kafaya çarpıştı. Yaralıları hastaneye gönderdik ama maalesef sürücü hayatını kaybetti” dedi.

Kaza sonrasında polis ekipleri güvenlik şeridi çekerek önlemler aldı.

Araçta sıkışan Mustafa Ergin’in cesedi, savcı incelemesinin ardından AFAD ekiplerince güçlükle çıkartıldı.

Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

SIRADAKİ HABER
}