Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun ve Tunceli kardeş oldu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, geçen günlerde Ankara'da gerçekleşen parti genel merkezi toplantısında Samsun ile Tunceli'nin kardeş şehir olduğunu belirtti.

Samsun ve Tunceli kardeş oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak her ay yapılan kahvaltı programına bu ay Terme ilçesi ev sahipliği yaptı. Termeli iş adamı Cengiz Keskin'in düzenlediği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Miliç Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen kahvaltının ardından önemli konuşmalar gerçekleşti.

Terme'ye yapılan bu tesisle birlikte ilçeye değer kazandırmak istediklerini vurgulayan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 'Biz bu kahvaltıyı Miliç Tesislerimizde planlayarak bu tesisin tanıtımını da yapmayı amaçladık. Miliç Tesisleri 110 dönüm, 11 hektarlık bir alan içerisinde, doğu-batı istikametindeki sahilde pırıl pırıl bir kumsalı olan alanda kurulu tesisimizdir. Bu tesise toplamda 10 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımın yarı parasını karşıladık. Burada düğün salonu, mescit, karavan otoparkı, araç otoparkı ve geleneksel bir köy konağı bulunuyor. Bu tesisin Termemize hayırlı olmasını diliyorum. Buranın açılışını yine bakanımız ve milletvekillerimizle beraber gerçekleştireceğiz' dedi.

'İFTARI TUNCELİ'DE YAPACAĞIZ'
Samsun ile Tunceli'nin kardeş şehir olduğunu, yapılan bu kardeşlik anlaşması ile 2 şehrin bağlarının daha da güçlendiğini vurgulayan Yusuf Ziya Yılmaz, 'Parti genel merkezimiz Türkiye'nin Büyükşehirlerini ülkemizin Doğu ve Güneydoğu illeriyle kardeş şehir haline getirdi. Bize de Tunceli'yi verdiler. Samsun, Tunceli ile kardeş şehir oldu. Diğer büyükşehirlere de Şırnak, Hakkari, Diyarbakır gibi diğer illeri verdiler. Ben Van'ı istedim. Çünkü bizim Van ile bir kardeşlik hukukumuz var. Ancak Van'ı Konya'ya verdiler. Bize Tunceli'yi değil, Van'ı verin diyecektim Tunceli İl Başkanının gözümün içine baktığını fark ettim. Sonra sesimi çıkartmadım. Sonra il başkanımla beraber Tunceli'nin ilçelerine baktık. Pertek ve Çemişgezek ilçelerini gördük. Çemişgezek'in karşına İlkadım'ı, Pertek'in karşısına da Atakum'u yazdık. Onları da onlarla kardeşleştirdik. Sonra da Tunceli İl Başkanı ile konuşma fırsatımız oldu. 'Sizin için ne yapabiliriz?' dedik. Bize 'Ramazan'da iftara gelin' dediler. Çok hoşuma gitti. Önümüzdeki günlerde bir otobüse bineceğiz hep beraber sabah erkenden yola çıkıp iftarı Tunceli'de yapacağız. Bunu takip eden zaman içerisinde de Tunceli'den Samsun'a bir ziyaret gerçekleşecek. Bu hukuk Ramazan ayından itibaren de devam edecek' diye konuştu.
Yılmaz, hafif raylı sistem inşaatı ve diğer devam eden projelerde herhangi bir aksama olmadığını sözlerine ekledi.

Katar'dan Samsun'a Büyükşehir Belediyesi'nin misafirleri olarak gelen iş adamları ise Samsun'u ve Türkiye'yi çok sevdiklerini ifade ederek, bazı güçlerin ve devletlerin Türkiye'nin gelişmesinden rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Konuşmaların ardından, Katar'dan gelen iş adamları protokol üyelerine hediye takdim etti. Program tesis içerisinde bulunun mekanların gezilmesiyle ve köy konağının önünde toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

Programa ayrıca, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, diğer ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, iş adamları ve STK temsilcileri katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

1 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

2 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor 46 farklı isim

3 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

4 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

5 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

6 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

7 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Giresun Haber Giresunda yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

8 Giresun Haber: Giresun'da yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

 Kopyala-yapıştır

10 Kopyala-yapıştır...


SIRADAKİ HABER