Kaynak ustasından 'Helal olsun' dedirten örnek davranış

Nevşehir Yeni Sanayi Sitesi'nde 3 yıl önce yaşadığı patlama nedeniyle iş yeri ağır zarar gören kaynakçı Mustafa Eskici, Belediye tarafından kendisine verilen 25 bin liralık karşılıksız desteği, 3 yıl sonra biriktirerek Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'e teslim etti.

Kaynak ustasından 'Helal olsun' dedirten örnek davranış

39 yaşındaki kaynak ustası Mustafa Eskici, 4 Haziran 2013 tarihinde iş yerinde yaşanan bir patlama sonrasında zarar oluşması üzerine, Belediye'nin kendisine destek için verdiği 25 bin TL'yi kendilerine takdim etmek için, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret etti.

Desteklerinden dolayı Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’a teşekkür eden Eskici, “İşyerimde yaşadığımız yangın nedeniyle ciddi olarak zarar görmüştüm. Sağ olsunlar Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan 7 bin lira, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’ de 25 bin lira destek vererek, yaşadığım bu denli sıkıntılı dönemde yanı başımda oldular. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu parayı bir borç olarak bildim. Bunun için de biraz önce sayın Valimize 2013 yılında destek olarak verilen 7 bin lirayı iade ettim. 3 yıl boyunca çalıştım çabaladım. Bu parada diğer insanların da hakları vardır. Zor günlerimi bu desteklerle atlatabildim, kendilerine ailem adına da çok teşekkür ediyorum. Şimdi de sayın Belediye Başkanımız Hasan Ünver’e, 25 bin TL’yi teslim ediyorum." dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ise kaynak ustası Mustafa Eskici'nin davranışının kendisini duygulandırdığını dile getirdi. Başkan Ünver, “ Yaşadığı doğal bir afet sonrası zor günler yaşayan esnafımıza hiçbir karşılık beklemeden yardım ettik. Şu anda esnafımızın zor günleri geride kalmış, çalışmış çabalamış ve kendisine sağladığımız 25 bin liralık desteği şimdi getirdi ve teslim etti. Bizim insanımız bu işte. Yaşadığımız bu gelişme de, milletimizin nasıl bir insani değere sahip olduğunu göstermesi açısından da oldukça önemli. Kendisini tebrik ediyorum." diye konuştu.

Sanayi esnafı Mustafa Eskici Nevşehir Valiliği tarafından kendisine verilen 7 bin liralık yardımı da Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan'a tekrar verdiği öğrenildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yılmaz Elimde olsa o ilçenin ismini değiştiririm

1 Başkan Yılmaz: ''Elimde olsa o ilçenin ismini değiştiririm''

Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

2 Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

Haberler gerçek değil

3 Haberler gerçek değil

Başkan Yılmaz Kendinize yer bulun

4 Başkan Yılmaz: 'Kendinize yer bulun'

Samsunspor yeni transferiyle kazandı

5 Samsunspor yeni transferiyle kazandı

Şampiyon Samsunspor

6 Şampiyon Samsunspor

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu O paranın hakkını vereceğiz

7 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'O paranın hakkını vereceğiz'

Valdomirodan kurtulduk

8 Valdomiro'dan kurtulduk

Samsunda tacizden gözaltına alınan medyum

9 Samsun'da tacizden gözaltına alınan medyum...

Orduda mevsimlik fındık işçileri arasında PKKlı yakalandı

10 Ordu'da mevsimlik fındık işçileri arasında PKK'lı yakalandı!


SIRADAKİ HABER