Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun OMÜ Veteriner Fakültesi 86 mezun verdi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi'nin 2015-2016 öğretim yılı mezuniyet töreni Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Bu sene 9.'su düzenlenen törende, 86 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Samsun OMÜ Veteriner Fakültesi 86 mezun verdi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi'nin 2015-2016 öğretim yılı mezuniyet töreni Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Bu sene 9.'su düzenlenen törende, 86 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy, Samsun-Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mahmut Çetinkaya, dekan yardımcıları, akademisyenler ve aileler katıldı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan törenin ilk konuşmasını Samsun - Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mahmut Çetinkaya yaptı. Öğrencilere, hayatlarındaki bir dönemi kapandığını ve yeni bir dönemin başladığını hatırlatan Çetinkaya, öğrencilerin mezuniyet heyecanını fedakar aile ve öğretim üyeleriyle paylaşmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Çetinkaya, öğrencilere meslek hayatlarıyla ilgili birtakım tavsiyelerde bulunarak onları meslek odalarına katılmaya ve aktif olmaya davet etti.

'ÖĞRENCİLERİ YETİŞMİŞ BİREYLER OLARAK AİLELERİNE TESLİM EDİYORUZ'

Veteriner Fakültesi Dekanı Abdurrahman Aksoy ise yaptığı konuşmada, 'Bugün iki duyguyu bir arada yaşıyoruz. Öğrencilerimiz mezun olup ayrıldıkları için üzüntülüyüz ama onları yetişmiş bireyler olarak ailelerine teslim ettiğimiz için de gururluyuz' dedi. Aksoy mezunlara; çağın gereklerine uygun, kendini geliştirmiş, en az bir yabancı dil bilen, mesleki gelişmeleri takip eden bireyler olmalarını önererek öğretim üyeleri ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

'NASİPLERİ ÇOK, ŞANSLARI BOL OLSUN'

Aileleri ve yakınlarını mezuniyet gününün asıl mimarları olarak gördüğünü ifade eden Rektör Yardımcısı Sevilhan Mennan, 'Beş sene önce bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı, sadece iyi akademik eğitim almış insanlar olarak değil, iyi vatandaşlar, iyi insanlar olarak da teslim etmek istiyoruz. Nasipleri çok, şansları bol olsun' diye konuştu.
Konuşmaların ardından sunulan meslek tanıtım filmi ile öğrencilerin fakülteye giriş ve çıkışlarındaki değişimlerini fotoğraflarla anlatan slayt gösterisi, izleyenlerden beğeni topladı.

Törende, Veteriner Fakültesi'ni birincisi Mahmut Öztürk, ailesine ve akademisyenlere yaptığı teşekkür konuşmasından sonra gelenek olduğu üzere, yaş kütüğüne plaket çaktı. Fakülte birincisi Mahmut Öztürk'e, diplomasını ve hediyelerini Rektör Yardımcısı Sevilhan Mennan takdim etti. İkinci olan Bilal Kaya, Dekan Abdurrahman Aksoy'dan, üçüncü Ozan Bekir Meral ise Samsun - Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mahmut Çetinkaya'dan diplomasını aldı.
Tören, sırayla akademisyenlerin elinden diplomalarını alan mezunların, keplerini coşkuyla havaya fırlatmasıyla son buldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

2 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

3 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

4 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

6 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

7 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

8 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Elazığda Başhekime silahlı saldırı

9 Elazığ'da Başhekime silahlı saldırı

Uyuşturucuya karşı kano ile Karadenize açılan şahıs Samsuna ulaştı

10 Uyuşturucuya karşı kano ile Karadeniz'e açılan şahıs Samsun'a ulaştı


SIRADAKİ HABER