Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Bakan Akdağ'dan 'Terör yandaşı sağlıkçı' açıklaması

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Güneydoğu'da bazı sağlık çalışanlarının yaralı güvenlik güçlerine bakmadığı iddialarına yanıt verdi. Akdağ, 'Böyle bir şeye kim karışmışsa kulağından tutar adaletin önüne koyarız' dedi.

Bakan Akdağ'dan 'Terör yandaşı sağlıkçı' açıklaması

Güneydoğu’da görev yapan bazı sağlık personellerinin yaralı güvenlik güçlerine bakmadığı iddiaları hakkında konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, konuyu yakından takip ettiğini belirtti. “Böyle bir şeye kim karışmışsa kulağından tutar adaletin önüne koyarız” diyen Akdağ, şunları söyledi:

“Bir hastanemizde buna benzer iddialar ya da medyaya yansıyan durumlar oldu. Değerli Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu bir soruşturma açtırmış. Ben de geldiğimde bunu gördüm. Şimdi o soruşturmanın sonuçlarını bekliyorum. Böyle bir şeye kim karışmışsa kulağından tutar adaletin önüne koyarız. Sadece idari soruşturma bu iş için yetmez. Münferit olarak insanların sempatileri olabilir, bunların Facebook gibi sosyal medya hesaplarına bakarsanız buna benzer şeyler çıkabilir. Kimi tespit edersek götürür gereğini yaparız. Ancak ben bunun yaygın bir davranış şekli olmadığını biliyorum. Sağlık çalışanlarına haksızlık etmemeliyiz.”

“BÖLGEDEKİ SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM”

Bölgede görev yapan sağlık çalışanlarının büyük çaba gösterdiğini dile getiren Bakan Akdağ, “Özellikle sadece bölgede çalışanlar değil bizim bu ulusal medikal, yani sağlık kurtaran ekiplerimiz de bu hususta müthiş bir çaba gösterdiler. UMKE ekiplerimiz sağlık personeli eksikliği olan bölgelerde onar gün dönüşümlü olarak gidip hizmet ettiler. Bu gönüllük meselesi çok önemli. O bombanın, kurşunun, roketin riskinde olan hastanelere gittiler ve oralarda hizmet ettiler. Hepsinin gözlerinden öpüyorum. Türkiye’de bu UMKE, Ulusal Sağlık Kurtarma Ekiplerimiz bizim şu anda göz bebeğimiz. Ben iddialı konuşmayı sevmem ama bu ekip böyle. 7 bin civarında yetişmiş gönüllü elemanımız var. Dünyada böyle bir ikinci ekip yok” dedi.

“TERÖRLE MÜCADELEDE HİÇBİR GEVŞEKLİK OLMAYACAK”

Öncelikli konularının terörle mücadele olduğunu vurgulayan Akdağ, “Birçok alanda önceliğimiz var ama birincisi terör meselesindeki mücadelenin kararlıkla yürütülmesidir. Bunu Başbakanımız da ifade etti. Hangi hal ve şart olursa olsun terörler mücadelede hiçbir gevşeklik olmayacak. Vize meselesinde terörle mücadele yasasını değiştirmemiz gerektiği gibi teklifler geldi, bunları elimizin tersiyle itiyoruz. Batılılar Türkiye’de olup biteni ya anlamıyorlar ya da hissedemiyorlar” şeklinde konuştu.

“112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNİ İKİYE KATLAYACAĞIZ”

Ambulans hizmetlerinde İstanbul’u güçlendirecekleri mesajını veren Akdağ, “Sağlık hizmetlerinde ilk olarak bir taraftan 112 hizmetlerini kuvvetlendireceğiz. Özellikle İstanbul’da hala ihtiyacımız var. İstanbul’da 112 ambulans hizmetlerini üç katına çıkardık ama hala yetmiyor. İstanbul trafiği çok daha fazlasını istiyor. Şu andaki gücümüzü gerekirse ikiye katlayacağız. Trafiği çözmek bakanlığımızın elinde değil ama madem trafik problemini yenemiyoruz, biz de ambulans sayımızı arttıracağız. İstanbul’da ihtiyaç duyduğumuz merkezlerde hareketli ambulansları devreye sokacağız” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda dağa evet yazdılar

1 Samsun'da dağa 'evet' yazdılar

Samsunda bugün okullar tatil mi edildi

2 Samsun'da bugün okullar tatil mi edildi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

3 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Onlar teröristlerin dostu

4 Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç: 'Onlar teröristlerin dostu'

Karadenizde amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

5 Karadeniz'de amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

BAŞKAN SÖZ VERDİ

6 BAŞKAN SÖZ VERDİ

Muhteşem manzara

7 Muhteşem manzara

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazır

8 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazır

Samsunda o derneğe saldırı

9 Samsun'da o derneğe saldırı

KAFA KARIŞTIRAN RAKAMLAR

10 KAFA KARIŞTIRAN RAKAMLAR


SIRADAKİ HABER