HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Her yer rant alanı

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Her yer rant alanı

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, Çevreyi hiçe sayan, ekolojik dengeyi bozan karar ve uygulamalarla, yasa ve yönetmeliklerle, doğa hunharca talan edilmekte, milli parklar, doğal sit alanları, meralar, yaylalar, kışlaklar, rant alanları haline getirilmektedir' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Her yer rant alanı

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, on yılı aşkın AKP İktidarları döneminde; bütün ülke topraklarında “yağma politikaları” yürürlüğe sokulduğunu belirterek, "Yaşadığımız şehir Samsun'da da insan yaşamının ayrılmaz bir parçası olan çevre, büyük ölçüde tahrip edilmiş, bu tahribat insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Rant uğruna, para uğruna, suyumuzun, havamızın, yaşam alanlarımızın tehdit altında olduğu bir süreci yaşamaktayız. Çevreyi hiçe sayan, ekolojik dengeyi bozan karar ve uygulamalarla, yasa ve yönetmeliklerle, doğa hunharca talan edilmekte, milli parklar, doğal sit alanları, meralar, yaylalar, kışlaklar, rant alanları haline getirilmektedir" dedi.

BAŞKAN YILMAZ GÖRMEZDEN GELİYOR
Samsun'un, 2014 yılına kadar ülkenin en uzun sahil ve kumsalına sahip olduğunu hatırlatan Akcagöz, "Artık uzun sahil ve kumsala sahip değiliz. Büyükşehirin, Samsun'un batı yakasını tahrip eden sahil yolu projesi, rant amaçlı eyleme dönüşmüş, sahil ve kumsalımız işgal edilmiştir. Büyükşehir Belediyesi'nin bu işgal ve rant projesi ile Kuş Cenneti de korkarız yok olacaktır. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy'deki çevre kirliliğini görmezden geliyor, kirli yatırımları görmezden geliyor, dahası Canik'teki viyadüğün kent dokusuna aykırılığını görmezden geliyor. Çevre sorunlarını dile getiren, yaşam alanlarına sahip çıkan yurttaşlar ise şiddete maruz kalmaktadır. Tüm gerçeklerin farkında olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak; yaşanacak Bir Türkiye için söz veriyoruz. Bugün yaşadığımız adaletsizlikleri aşmak ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak adına tüm yurttaşlarımızın Dünya Çevre Günü'nü kutluyorum" dedi.

SIRADAKİ HABER
}