Karadeniz'deki hain teröristler tünelde saldırdı

Gümüşhane'de bugün yaşanan ve 1 askerin şehit olduğu, bir askerin ise ağır yaralandığı terör saldırısının detayları ortaya çıkmaya başladı.

Karadeniz'deki hain teröristler tünelde saldırdı

Gümüşhane şehir mekezi ile Torul ilçesi arasında kalan Harmancık Tüneli'ne jandarma aracının girişiyle birlikte teröristlerin uzun namlulu silahlarla ateş açtığı ifade edilirken, açılan ilk ateşlerde iki asker ağır yaralandı.

Tünelin içine saklanan ve jandarma aracının gelişini bekleyen teröristlerin, aracın görünmesiyle birlikte ellerindeki uzun namlulu silahları ateşlemeye başladığı belirtildi. 

Karadeniz'deki hain saldırıda 2 askerimiz ağır yaralanırken, hızlı bir şekilde hastaneye kaldırılan Uzman Çavuş Özgür Tok yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Özgür Tok'un Erzurum'daki ailesine acı haber ulaşırken, şehidin evinde ağıtlar yakıldı.

Yaralanan diğer askerin ise durumunun ciddiyetini koruduğu ifade ediliyor. Açtıkları ateş sonrasında bölgeden hızlı bir şekilde kaçan teröristleri arama tarama faaliyetleri ise tüm hızıyla devam ediyor. 

VALİ YAVUZ'DAN AÇIKLAMA

Terör saldırısıyla ilgili açıklama yapan Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz ise, devriye aracında iki askerin bulunduğunu belirterek, “Devriye aracımızdı, içerisinde iki jandarma görevlimiz vardı. Yapılan saldırı sonucu iki askerimiz ağır yaralandı. İkisi de hastaneye getirildi. Hastanedeki bütün personel seferber edildi. Ancak bir askerimiz yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Diğer askerimiz ambulans helikopter ile başka bir hastaneye sevk edilecek. Bölgede terör faaliyeti bir buçuk aydır devam etmekte. Bununla ilgili bütün çalışmalar devam ediyor. Bugünkü olayda ise askerlerimiz devriye görevi ifa edilirken saldırıya uğradı. Operasyonlarımız takviye ekiplerle devam etmektedir” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

2 Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

Ladik Gölü kurtulacak

3 Ladik Gölü kurtulacak

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

4 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

5 Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

6 Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Hizmet yok, vergi çok'

7 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Hizmet yok, vergi çok'

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

8 İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

9 Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

Kendisine zarar veren genç için Özel Harekat devreye girdi

10 Kendisine zarar veren genç için Özel Harekat devreye girdi


SIRADAKİ HABER