Tokat, Cem Özdemir'i hemşehrilikten çıkarıyor

Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar, Ermeni soykırımı tasarısına imza atan 11 Türk kökenli Alman milletvekilinden Cem Özdemir'in 'hainlik yaptığını' ileri sürerek, 'Bu saatten sonra biz Cem Özdemir diye birisini hemşehri olarak kabul etmiyoruz' dedi.

Tokat, Cem Özdemir'i hemşehrilikten çıkarıyor

Almanya Parlamentosu'nda kabul edilen sözde Ermeni soykırımı tasarısına ve bu tasarıya imza atan 11 Türk kökenli Alman milletvekilinden Ekin Deligöz ile Cem Özdemir'e doğum yerleri Tokat'tan tepkiler devam ediyor.

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer'i ziyaret eden Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar, Cem Özdemir'i düne kadar Tokat'ın Türkiye'nin 'bizim insanımız' diye desteklediğinin altını çizdi. Pervanlar, 'Böyle bir hainlik yapmasını kınıyorum. Cem Özdemir diye bir isim bu saatten sonra Türkiye'de Tokat'ta yoktur. Ama bunun yanında hayır oyu veren Bettina Kudla'yı tebrik ediyorum. Sağduyulu davranmıştır, kendisi doğru olanı yapmıştır. Bizim için artık Cem Özdemir yoktur Bettina Kudla vardır' dedi.

'HEMŞEHRİ OLARAK KABUL ETMİYORUZ'
Alman Milletvekili Cem Özdemir'in hukuken Pazarlı olduğunu ifade eden Başkan Pervanlar, 'Ama bu saatten sonra biz Cem Özdemir diye birisini hemşehri olarak kabul etmiyoruz. Belediye meclisimizi olağanüstü toplantıya çağırdık yasal süre içerisinde toplantımızı yapıp Cem Özdemir'i Pazarlı Tokatlı biri olmadığını, böyle bir hemşehri hukukunun bulunmadığını meclis kararı ile tescil edeceğiz. İnşallah bunu tüm yetkili organlarla paylaşıp böyle bir kişinin Pazar'la bir bağının kalmadığını aksine 'hayır' oyu veren hanım efendinin de fahri hemşehrimiz olarak kabulünü meclisimizde oylayacağız. Oy birliği ile bu kararları alıp en azından Pazar'ın Tokat'ın böyle bir insanla ilişkisi olmadığının adının Tokat ve Pazarla anılmaması gerektiğini meclis kararı ile tescil edeceğiz. Bunu da en kısa zamanda yapıp gerekli mercilerle paylaşacağız' diye konuştu.
Öte yandan Almanya'da Yeşiller Partisi'nin Eşbaşkanlığına 2008 yılında seçilen Cem Özdemir'in Almanya'da 1915 olaylarını 'soykırım' olarak niteleyen tasarıyı Alman meclisine getirerek 'evet' oyu vermesi köylülerinin tepkisini çekmişti.EN ÇOK OKUNANLAR

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

1 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Otomobil koyun sürüsüne daldı

3 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

4 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

5 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

6 Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

7 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

8 Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi

9 Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi

Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

10 Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi


SIRADAKİ HABER