Samsun İlkadım'da şehitlere saygı turnuvası dualarla başladı!

Samsun'a örnek olan Fatih Spor Kulübü tarafından düzenlenen 'Şehitlere Saygı' futbol turnuvasının başlama vuruşunu AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok yaptı.

Samsun İlkadım'da şehitlere saygı turnuvası dualarla başladı!

Fatih 1453 Spor Kulübü tarafından her sene gerçekleştirilen ve Ramazan boyunca devam eden futbol turnuvası bu sene "Şehitlere Saygı Turnuvası” adı altında başladı.

Fatih Mahallesi Şehit Komando Er Hüseyin Kaşka Parkı'nda düzenlenen açılış töreni, Türkiye güzel Kuran okuma birincisi Hafız Mustafa Özyılmaz tarafından şehitler için okunan Kur'an-ı Kerim tilavetini ile başladı.

Turnuvanın açılış programına AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Erdoğan Tok, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Fatih 1453 Spor Kulübü'nün büyük desteklerle bu etkinliği gerçekleştirdiğini belirten Fatih 1453 Spor Kulübü Başkanı Ali Anıl, düzenlenen muhteşem programa desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ettiğini ifade etti.

“İSTEDİLER BİR HAFTADA YAPTIK”

Hafız Mustafa Özyılmaz tarafından şehitler için okunan Kur'an-ı Kerim’in ardından konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Böyle anlamlı bir gecede Fatih Mahallesi sakinlerimiz ile bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Böyle mükemmel bir programı düşünüp organize eden Fatih Spor Kulübü yöneticilerini tebrik ediyorum. Öyle güzel bir yerde öyle anlamlı etkinliğe imza atıldı ki gurur duymamak elde değil. Şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim tilaveti, hemen arkasından birlik ve beraberlik yemeği herkes bir arada eller şehitlerimiz için semaya açık. Geleneksel hale gelen futbol turnuvası bu sene şehitlerimiz için düzenlenmiş. 60'a yakın takım ve bu takımlarımız şehitlerimizin ismini taşıyor. Hangi takım birinci olursa o şehidimizin ailesi umreye gidiyor. Yani A'dan Z'ye titizlikle hazırlanmış bir program olmuş. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu noktada mahalle sakinlerimizin bizlerden istediği bizlerinden İlkadım Belediyesi olarak hızlı bir şekilde Fatih Mahallemize kazandırdığımız son model halı sahamızın açılışını böyle anlamlı bir programla yapmış bulunuyoruz. Daha önce kum olan sahada komplike bir çalışma gerçekleştirerek sahamızı muhteşem bir halı sahaya çevirdik. Muhtarımız geldi başkanım her mahalleye halı saha yaptın Fatih Mahallesi’nin yok, dedi. Biz de hemen çalışmaların başlattık bir hafta içinde çalışmaları tamamladık hayırlı uğurlu olsun. Rabbim bu birliğimizi dirliğimizi bozman isteyenlere fırsat vermesin. Huzurumuzu kaçırmak isteyenlerin huzurunu kaçırsın. Şehitlerimize rahmet ailelerine sabırlar versin" diye konuştu.

İSİMLERİ SAYDI

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş konuşmasına Samsunlu şehitlerin isimlerini okuyarak başladı. Vatanını, ülkesini, milletini canı pahasına koruyan tüm şehitlerimizi rahmet ve dualarda andıklarını belirten Milletvekili Köktaş sözlerine şöyle devam etti: "Ülkemiz yıllardır iç ve dış düşmanlarına karşı verdiği mücadelesinde 780 bin km vatan toprağının her bir karesi aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanarak ülkemiz hamdolsun bugünlere geldi. Her bir şehidimizin acısı yüreklerimizi yakmaktadır. Bu duygularla tüm kahramanlarımızı rahmet, şükran ve dualarla anıyorum. Devletimiz güçlü, milletimiz sabırlı ve kararlı. Yıllardır insanların canına malına kast eden terör örgütü ile, en son terörist yok edilinceye kadar mücadelemiz devam edecektir. Bu bir beka mücadelesidir, vatanın birliği, milletin kardeşliği mücadelesidir. Bu azim ve kararlık ülkemizi idare eden en küçük kadrodan en yüksek kadroya kadar vardır. Geçtiğimiz günlerde Almanya Parlamentosu'nun almış olduğu sözde Ermeni soykırım tasarısını şiddetle reddediyor, böyle bir tasarıyı asla kabul etmiyoruz. Bu düşünceler içinde Ramazan ayınızı tebrik ediyor, Rabbim birliğimize, beraberliğimize zeval vermesin diyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yapımı tamamlanan halı sahaya geçen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Erdoğan Tok, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar turnuvanın açılış maçı olan şöhretler karması müsabakasının başlama vuruşunu gerçekleştirdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor başka oynuyor

1 Samsunspor başka oynuyor

Temayül sırası vekillerde

2 Temayül sırası vekillerde

12 yılda 1 yenilgi

3 12 yılda 1 yenilgi

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

4 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor'da düşmeme hesapları

5 Samsunspor'da düşmeme hesapları

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

6 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Tüm şehir kenetlendi'

7 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Tüm şehir kenetlendi'

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

8 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Cemal Safi'yi tanımak...

9 Cemal Safi'yi tanımak...

Samsun'da ADD'den 23 Nisan kermesi

10 Samsun'da ADD'den 23 Nisan kermesi


SIRADAKİ HABER