Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Atakum Türkmenler İçin Harekete Geçti

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Bayırbucak Türkmenleri için kampanya başlattıklarını belirterek, "Türkmen kardeşlerimizin öncelikli ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtik? dedi

Atakum Türkmenler İçin Harekete Geçti

Esed ve Rusya’nın saldırılarına maruz kalan Bayırbucak Türkmenlerine yardım için Atakum Belediyesi, Hayrat Vakfı ile Hayrat İnsani Yardım Derneği Samsun Şubesi işbirliğiyle kampanya başlatıldı. Son dönemde Türkmenlere karşı şiddetin artmasından dolayı soydaşların ihtiyaçlarına kısmen de olsa cevap vermek adına yardım kampanyası başlattıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bayırbucak ile harita üzerinde sınır var ama kardeşlik ve gönül bağı anlamında sınır yok. Esed rejiminin katilleri, Rusya’nın kalleş bombardıman desteğiyle başta Türkmendağı olmak üzere Lazkiye bölgesinde hakimiyet kurma çabasındadır. Bu kalleş saldırılar karşısında Bayırbucak Türkmenleri sınırlı imkanlara rağmen çok büyük işler başardı. Soydaşlarımızı bu mücadeleleri sırasında yalnız bırakmamız mümkün değildir. Atakum Belediyesi olarak ilçemizde başlattığımız kampanya ile Türkmen kardeşlerimizin öncelikli ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtik” diye konuştu.

HAYIR ÇARŞISI VE
EMEK PARKINDA
Yardım kampanyasını Hayrat Vakfı ile Hayrat İnsani Yardım Derneği Samsun Şubesi ile işbirliği içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Taşçı, Türkmenlerin öncelikli ihtiyaçları olan gıda ve kıyafet yardımı ulaştırmak isteyen hayırseverlere seslenerek, “Zulüm altındaki soydaşlarımıza destek olmak istiyoruz. Bu anlamda başlattığımız kampanya ile yüzlerini güldürmek istiyoruz. Atakum halkından bu kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlarımız, gıda ve kıyafet yardımlarını Atakum Belediyesi Hayır Çarşısına ya da Hayrat Vakfı ile Hayrat İnsani Yardım Derneği Samsun Şubesinin Emek Parkında kuracağı çadıra ulaştırmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SOYDAŞLARIMIZ ZULÜM ALTINDA
Hayrat Vakfı Samsun Temsilcisi Ali Hüsrev Yağız ve Hayrat İnsani Yardım Derneği Samsun Şube Başkanı Murat Akoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya duyarlılığından dolayı teşekkür etti. Hayrat Vakfı Samsun Temsilcisi Ali Hüsrev Yağız, “Hemen yanı başımızda soydaşlarımız zulüm altında. Bizden bekledikleri onlar için dua etmemiz ve öncelikli eksiklerinin giderilmesi. Bu noktada Başkan Taşçı, önemli bir adım atarak kampanyanın fitilini ateşledi. İnanıyorum ki kısa sürede soydaşlarımız için ciddi miktarda gıda ve kıyafet yardımı toplanacak. Bu yardımlar tırlarla sahiplerine ulaştırılacak” dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

2 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

3 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

4 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

6 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

7 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Zonguldakta amatör maçta tekme tokat kavga

8 Zonguldak'ta amatör maçta tekme tokat kavga

Lovelette kahkaha tufanı

9 Lovelet'te kahkaha tufanı

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

10 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar


SIRADAKİ HABER