Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Atakum Türkmenler İçin Harekete Geçti

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Bayırbucak Türkmenleri için kampanya başlattıklarını belirterek, "Türkmen kardeşlerimizin öncelikli ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtik? dedi

Atakum Türkmenler İçin Harekete Geçti

Esed ve Rusya’nın saldırılarına maruz kalan Bayırbucak Türkmenlerine yardım için Atakum Belediyesi, Hayrat Vakfı ile Hayrat İnsani Yardım Derneği Samsun Şubesi işbirliğiyle kampanya başlatıldı. Son dönemde Türkmenlere karşı şiddetin artmasından dolayı soydaşların ihtiyaçlarına kısmen de olsa cevap vermek adına yardım kampanyası başlattıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bayırbucak ile harita üzerinde sınır var ama kardeşlik ve gönül bağı anlamında sınır yok. Esed rejiminin katilleri, Rusya’nın kalleş bombardıman desteğiyle başta Türkmendağı olmak üzere Lazkiye bölgesinde hakimiyet kurma çabasındadır. Bu kalleş saldırılar karşısında Bayırbucak Türkmenleri sınırlı imkanlara rağmen çok büyük işler başardı. Soydaşlarımızı bu mücadeleleri sırasında yalnız bırakmamız mümkün değildir. Atakum Belediyesi olarak ilçemizde başlattığımız kampanya ile Türkmen kardeşlerimizin öncelikli ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtik” diye konuştu.

HAYIR ÇARŞISI VE
EMEK PARKINDA
Yardım kampanyasını Hayrat Vakfı ile Hayrat İnsani Yardım Derneği Samsun Şubesi ile işbirliği içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Taşçı, Türkmenlerin öncelikli ihtiyaçları olan gıda ve kıyafet yardımı ulaştırmak isteyen hayırseverlere seslenerek, “Zulüm altındaki soydaşlarımıza destek olmak istiyoruz. Bu anlamda başlattığımız kampanya ile yüzlerini güldürmek istiyoruz. Atakum halkından bu kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlarımız, gıda ve kıyafet yardımlarını Atakum Belediyesi Hayır Çarşısına ya da Hayrat Vakfı ile Hayrat İnsani Yardım Derneği Samsun Şubesinin Emek Parkında kuracağı çadıra ulaştırmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SOYDAŞLARIMIZ ZULÜM ALTINDA
Hayrat Vakfı Samsun Temsilcisi Ali Hüsrev Yağız ve Hayrat İnsani Yardım Derneği Samsun Şube Başkanı Murat Akoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya duyarlılığından dolayı teşekkür etti. Hayrat Vakfı Samsun Temsilcisi Ali Hüsrev Yağız, “Hemen yanı başımızda soydaşlarımız zulüm altında. Bizden bekledikleri onlar için dua etmemiz ve öncelikli eksiklerinin giderilmesi. Bu noktada Başkan Taşçı, önemli bir adım atarak kampanyanın fitilini ateşledi. İnanıyorum ki kısa sürede soydaşlarımız için ciddi miktarda gıda ve kıyafet yardımı toplanacak. Bu yardımlar tırlarla sahiplerine ulaştırılacak” dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

1 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

2 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor 46 farklı isim

3 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

4 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

5 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

6 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

7 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Giresun Haber Giresunda yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

8 Giresun Haber: Giresun'da yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

 Kopyala-yapıştır

10 Kopyala-yapıştır...


SIRADAKİ HABER