HaberlerSamsun Büyükşehir'de toplu iş sözleşmesi imzalandı

Samsun Büyükşehir'de toplu iş sözleşmesi imzalandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi(TİS) görüşmeleri tamamlandı.

Samsun Büyükşehir'de toplu iş sözleşmesi imzalandı

Belediye-İş Sendikası yetkilileri Samsun Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu'nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ile bir araya gelerek toplu iş sözleşmesinin son toplantısını gerçekleştirdi.

'SAMSUN İÇİN TEK VÜCUT OLDUK'
Samsun'un geleceği için çalıştıklarını ve sözleşmenin işçiler adına verimli olacağını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, 'Samsun için hepimiz el ele verdik çalışıyoruz. Başkanımızla, çalışanlarımızla tek vücut olmuşuz, Samsun halkına hizmet etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yaptığımız hizmetlerle daha iyi bir Samsun inşa etmek ve çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak için çaba gösteriyoruz. Çalışma hayatı boyunca kimsenin burnu kanamadan, iş kazası olmadan, refah içerisinde el birliğiyle güzel günlerde birlikte çalışmayı ümit ediyoruz. Toplu iş sözleşmesinde kendimizi çok zorlayarak bu oranları ortaya koyduk. Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz bu oranlarla çalışanlarımıza vermiş olduğu önemi ve değeri ortaya koydu diye düşünüyorum. Enflasyonun üzerinde, yüzde ona yakın bir ortalamayla çalışanlarımızın refahı için, rahat etmesi için sözleşmeyi bu şekilde imzalamış olduk. Hepimize hayırlı olsun' dedi.
Sözleşme oranlarının yüksek olması ve işçilerin memnuniyetini dile getiren Belediye-İş Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit ise, 'Sözleşmenin oranları ve arkadaşlarımıza yansıması konusunda gönlümüz vicdanen rahat. İşçi arkadaşlarımıza iyi bir TİS hazırladık ve imzaladık. Başta başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese işçi arkadaşlarımız adına teşekkür ediyoruz' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}