HaberlerSamsun'da vatandaşlardan Başkan Tok'a cami külliye teşekkürü

Samsun'da vatandaşlardan Başkan Tok'a cami külliye teşekkürü

Samsun'da vatandaşlar, Cami Külliye projesinden dolayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a teşekkür etti.

Samsun'da vatandaşlardan Başkan Tok'a cami külliye teşekkürü

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ramazan ayı nedeniyle her akşam farklı bir camide teravih namazından sonra vatandaşlarla bir araya geliyor.

Zeytinlik Mahallesi Zeytinlik Camii'nde vatandaşlarla bir araya gelen Tok, İlkadım Belediyesi'nin projelere dört koldan sarıldığını ve hızlarına hız kattıklarını belirtti.

Tok'un vatandaşlara projeleri anlatması esnasında Selçuklu mimarisine uygun olarak yapılan Cami Külliye projesi için Başkan Tok'a vatandaşlar tarafından teşekkür edildi. Halkın istek ve önerilerini esas alarak projelere imza attıklarını belirten Tok ise Türkiye'ye örnek olacak olan Cami Külliye Projesinin jet hızıyla devam ettiğini açıkladı.

KARADENİZ'DE İLK TÜRKİYE'YE ÖRNEK

İlkadım halkının yoğun desteği sayesinde projelerin hızla devam ettiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Teravih namazımızın ardından Zeytinlik Mahallesi sakinleri ile bir aradayız. Her akşam farklı camimizde farklı mahallemizde halkımızla buluşuyoruz. Burada vatandaşlarımızla hep birlikte Ramazan ayının güzelliklerini paylaşıyor sohbet ediyoruz. Allah birliğimizi beraberliğimizi her zaman daim kılsın. Mahalle sakinlerimiz Baruthane Mahallesi’nde yapımına başladığımız tamamen Selçuklu mimarisine uygun cami külliye projemiz için bizlere teşekkürlerini sundu. Asıl biz halkımıza teşekkür ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerimizin arkasında hep halkımız oldu. Her zaman destekçimiz oldular. Halkımızın desteği ve oluru doğrultusunda imza attığımız projelerimiz jet hızıyla yükselme devam ediyor. Tamamen kesme taş ve ahşaptan olacak olan Selçuklu mimarisine uygun Cami Külliye projemiz de hız kesmeden sona doğru hızla ilerliyor. 6.5 dönüm alan üzerine inşa edilen Cami Külliyemiz Karadeniz'de ilk olma özelliğini taşıyarak Türkiye'ye örnek olacak türden. Geçtiğimiz günler de Selçuklular döneminde kültürel hayatın canlılığı nedeniyle medreseler, camiler, türbeler; Osmanlıların son dönemlerinde ticari hayatın hareketliliğinden dolayı han, kervansaray, imaretler ve bayındırlık hizmetlerinin yoğunluğu ile dikkat çeken Sivas şehrimizde cami külliyemiz için taş örneklerini inceledik. Büyük bir aşkla başladığımız Selçuklu mimarisine uygun Cami Külliye projemiz de jet hızıyla yükselmeye devam ediyor" dedi.

SIRADAKİ HABER
}