HaberlerOnun feriştahı gelse beni ölümle tehdit edemez!

Onun feriştahı gelse beni ölümle tehdit edemez!

Şehit cenazesinde bazı vatandaşlar tarafından protesto edilen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kameralar karşısına geçerek, önüne atılan kurşunu gösterdi. Kılıçdaroğlu, 'Onun feriştahı gelse beni ölümle tehdit edemez' dedi.

Onun feriştahı gelse beni ölümle tehdit edemez!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Fatih Camii’nde şehit polisler için düzenlenen cenaze namazı sonrasında Ankara’ya hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı VIP’de kameralar karşısına geçti. Cenaze namazına katılmak için camiye girdiği sırada karşılaştığı protesto girişimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, bir şahsın kendisine yaklaşarak ayaklarının altına kurşun attığını söyledi ve kameralar karşısında kurşunu gösterdi.

“BEN BUNLARA PABUÇ BIRAKMAM”

Kılıçdaroğlu, "Şehitlerimize borcumuzu sonuna kadar yerine getireceğiz. Önce 'cenaze törenine katılmayın' diye uyardılar. Niye katılmayacağız? 'Sizi taşlayabilirler, yumurta atabilirler.' Şehit cenazesine katılmak benim namus borcumdur. Ben bunlara pabuç bırakmam" diyerek kendini protesto edenlere tepki gösterdi.
Bazı şahısların provokasyon yaptığını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Cemaate saygılarımı ve hürmetimi sunuyorum. Cemaat son derece saygılı şekilde eda etmiştir. Ama aralarındaki 5-6 kişi özellikle provokasyon yapıyor, cemaati tahrik etmeye çalışıyor. Camide siyaset yapılmaz. O nedenle cemaat saygı içinde namazını kılmıştır” dedi.

“FERİŞTAHI GELSE BENİ ÖLÜMLE TEHDİT EDEMEZ”

Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Namaz sonrası bağıran bir kişi, eski Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'ın ve İçişleri Bakanı'nın önünden geçerek bir kurşunu bana atmıştır. Yerden almak istedik, koruma arkadaşlar kağıda sararak aldı. Biraz sonra bu kurşunu tutanakla polise teslim edeceğiz. Bir kişi Cumhurbaşkanı, Başbakan'ın, İçişleri Bakanı'nın önünden gidecek ve beni sözde ölümle tehdit edecek. Onun feriştahı gelse beni ölümle tehdit edemez.”

Kararlılık mesajı veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “İnsanımı seviyorum. Beni üzen nokta bu olayların emniyetin gözü önünde gerçekleşmiş olması. Bize kendi önleminizi kendiniz alın diyorlar, bundan sonra alacağız. Göreceğiz kim, nasıl müdahale ediyor. Ben daha önce, demokrasiyi savunmuş, parlamenter sistemi savunmuş, bunu bizim kanımızı dökmeden gerçekleştiremezsiniz demiştim. Bizim kanımızı dökerek rejimi değiştireceklerini sanıyorlar. Bir kişi ölür, bin kişi geliriz. Kimse bizi yıldıramaz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}