HaberlerSamsun Huzur Kenti

Samsun Huzur Kenti

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Zeki Bal, Samsun'un bir çok suç grubunda, nüfusa göre çok daha az suç oranına sahip olduğunu belirterek, "Rakamlar Samsun'un huzurlu bir kent olduğunu kanıtlıyor" dedi

Samsun Huzur Kenti

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Zeki Bal, asayiş ve dolandırıcılık olaylarıyla ilgili bilgi verdi. Suçla mücadele politikalarının önemli unsurlarından birinin suçların işlenmeden önlenmesi olduğunu belirten Bal, "Samsun, Türkiye'de emniyet ve asayiş hizmetleri açısından, huzur ve güvenliğin sağlanmasında çok iyi bir pozisyonda.  Samsun, 1 milyon 200 bini aşkın nüfusu ve 600 binin üzerinde merkez nüfusu ile huzurlu bir il. İlimiz nüfus sıralamasında Türkiye'de 16. sırada ama Emniyet Genel Müdürlüğü'müzün yaptığı istatistiklere göre aslında Samsun bir çok suç grubunda, nüfusa göre olmamız gereken yerin daha altındayız. Bu da biz huzurlu bir ilde yaşadığımızın göstergesidir" diye konuştu.

DOLANDIRICILARLA ETKİN MÜCADELE

Son günlerde Samsun'da dolandırıcılık konusunda bir panik hali olduğunu ve bunun önlenmesi için çalışmalar yaptıklarını kaydeden "155 hattı bizim için çok önemli. Vatandaşlarımızdan gelen ihbar ve şikayetleri olabildiğince ve Türkiye ortalamasının altında bir sürede karşılanmaya çalışılıyor. Şu an imkan ve kabiliyetlerimiz suçla mücadele açısından gayet yeterli. Samsun adliyesi ile diğer idari tüm kurum ve kuruluşlarla gayet güzel bir koordinasyonla işlerimizi yürütüyoruz. Vatandaşlarımız bu konuda müsterih olsunlar. Maalesef bu suçlar, Dünya'nın her bir yerinde işleniyor. Ama Samsun'da vatandaşlarımız şunu bilsinler ki etkin bir mücadele yürütülüyor ve sonuçlarını da alıyoruz" şeklinde konuştu.

Pirsu DÜZGÜN

SIRADAKİ HABER
}