Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Fikret Orman'dan samimi açıklamalar

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Aziz Yıldırım'ın 'Ağlaya ağlaya şampiyon oldular' sözlerinin hatırlatılması üzerine, 'Ne diyeyim ya... Aziz Bey de ne desin adam... Yani diyecek bir şeyi yok o da mazeret diye bunu söylüyor. Ben zaten bir sene önce Aziz Bey'in tarzını 16 yaşımda bıraktığımı söyledim' dedi.

Fikret Orman'dan samimi açıklamalar

Siyah-beyazlı kulübün Başkanı Fikret Orman, Milliyet Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

"MARKA DEĞERİMİZ YÜKSELSİN"

Orman, "Bir kulübün başkanı aynı zamanda bir spor adamıdır. Bir spor adamının ahlakına sahip olmak lazım. Yani, bizim bir tek işimiz Beşiktaş'a hizmet etmek değil, aynı zamanda kümülatif olarak spor adamı kimliğimizle spora da hizmet etmek. Bunu güzelleştirmemiz lazım ki, bizim marka değerimiz yükselsin. Kulübümüz yükselsin. Cazibe merkezi olalım" ifadelerini kullandı.

"AYIP YA"

Geçmişte Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a stadını vermediği sürecin hatırlatılması üzerine Başkan Fikret Orman, "Geçmiş geçmişte kaldı. İsteyen istediğini konuşsun. Çok ağır bir laftır da "havlayan köpek ısırmaz"... Konuşmanın bizim için bir manası yok ama ben bunları unutmuş da değilim açıkçası. O kadar da değil. Ne kadar ayıp bir şeydi yani. Yahu bırakın stadı vermesini, sezon başında dedik ki, 'biz ilk devre maçlarımızı dışarıda oynayalım, ikinci devre stadımız bitecek içeride oynayalım' dedik. 'Eee siz avantaj elde edersiniz' dediler. Ya ne avantajı elde edeceğiz. Ayıp ya. Neyse Allah yüzümüze güldü şampiyon olduk, önümüze bakacağız" şeklinde konuştu.

"AZİZ BEY DE NE DESİN ADAM"

Aziz Yıldırım'ın "Ağlaya ağlaya şampiyon oldular" sözlerinin hatırlatılması üzerine Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, şöyle konuştu:
"Ne diyeyim ya... Aziz Bey de ne desin adam... Yani diyecek bir şeyi yok o da mazeret diye bunu söylüyor. Ben zaten bir sene önce Aziz Bey'in tarzını 16 yaşımda bıraktığımı söyledim. Benim misketim daha büyük. Benim babam senin babanı döver."

Yeni sezonda şampiyon takımdan 3-4 futbolcunun gideceğini söyleyen Orman, 3-4 futbolcuya yakında yeni futbolcunun gelebileceğini sözlerine ekledi.

"HADDİ DEĞİLDİR"

Gomez'in "Avrupa için güçlü bir takım kurulursa kalmak isterim" şeklindeki açıklamaların sorulması üzerine Fikret Orman, "Kendisine de söyledim, size de söyleyeyim. Beşiktaş başarılı olmak için takım kurar. Bir oyuncu kalsın veya gitsin diye stratejisi olmaz. Hiçbir oyuncunun haddi değildir Beşiktaş'ın kadrosuyla ilgili görüş ve öneri bildirmek. Olacak iş değildir yani. Tercüme hatası olduğunu düşünmek istiyorum. Söylenmemiş kabul ediyorum" dedi.

"ŞENOL GÜNEŞ'İ ÇOK SEVERİM"

Fikret Orman, "Şenol Güneş'in başka Trabzonspor kimlikli olması yerine Beşiktaş kimlikli olmasını tercih eder miydiniz?" sorusuna ise, "Hayır. İyi insan olması, müthiş bir spor adamı olması bize yeterli. Hiç fark etmez. Çok severim Şenol Hoca'yı ben" ifadelerini kullandı.

"BALAYI BİTTİ"

Kendileri için şimdi daha zor zamanların başladığını dile getiren siyah-beyazlı kulübün Başkanı Fikret Orman, "Gerçekten balayı bitti. Canım cicim ayları da biter yakında... Artık "back to life" gerçek hayata döneceğiz. Bizden beklentiler fazla. Eskiden mazeretler vardı. Stadımız yoktu mesela... Önümüz kolay değil, zor. Bizim daha para dertlerimiz bitmedi, bir dünya işimiz var daha" diyerek sözlerini sonlandırdı.EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

2 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

3 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

4 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

6 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

7 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

Lovelette kahkaha tufanı

8 Lovelet'te kahkaha tufanı

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

9 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar

Zonguldakta amatör maçta tekme tokat kavga

10 Zonguldak'ta amatör maçta tekme tokat kavga


SIRADAKİ HABER