Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun uçuyor! Çarşamba Havalimanı bir ayda onbinlerce kişiye hizmet verdi

Samsun-Çarşamba Havalimanı'nda Mayıs ayında 163 bin 68 yolcuya hizmet verildi.

Samsun uçuyor! Çarşamba Havalimanı bir ayda onbinlerce kişiye hizmet verdi

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun-Çarşamba Havalimanı 2016 Mayıs ayına ait iç-dış hat yolcu trafiği, iniş-kalkış yapan uçak trafiği ve yük trafiği hakkında basın açıklaması yaptı.

Şahin yaptığı açıklamasında, “DHMİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre 2016 yılı Mayıs ayında Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8 artışla 158 bin 325, dış hat yolcu trafiği yüzde 6 artışla 4 bin 743 toplamda ise yüzde 8 artışla 163 bin 68 oldu. 2016 Yılı Mayıs ayında Samsun-Çarşamba Havalimanı’na iç hat iniş-kalkış yapan uçak trafiği yüzde 1 artışla 1.517 oldu. Dış hatlar uçak trafiği 50 olmak üzere toplam uçak trafiği 1.567’ye ulaştı. 2016 yılı Mayıs ayında Samsun-Çarşamba Havalimanı yük (kargo+posta+bagaj) trafiği ise toplamda 1.212 ton olarak gerçekleşti. 2016 yılı 5 aylık istatistiklerine göre Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan yüzde 8 artışla 736 bin 751 yolcu hizmet aldı, hizmet verilen toplam uçak trafiği yüzde 20 artışla 7 bin 911’e, yük (kargo+posta+bagaj) trafiği ise yüzde 2 artışla 5 bin 917 tona ulaştı” dedi.

YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA BİRÇOK NOKTAYA UÇUŞLAR YAPILIYOR

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan karşılıklı olarak İstanbul ve Ankara’ya haftanın her günü, hafta içi 5 gün İzmir’e, Çarşamba ve Cuma günleri Antalya’ya, Çarşamba ve Cumartesi günleri Bursa’ya uçuş seferleri yapılıyor.

Ayrıca, pazartesi, salı ve çarşamba günleri Almanya’ya direkt uçuş seferi gerçekleştiriliyor. İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanlarından bağlantılı olarak yurt içinde her noktaya, yurt dışında ise birçok noktaya uçuşlar yapılabiliyor.EN ÇOK OKUNANLAR

4 bomba idmanda

1 4 bomba idmanda

Acı tablo açıklandı

2 Acı tablo açıklandı

1-2 isim daha

3 1-2 isim daha

Fındıktaki asıl sorun

4 Fındıktaki asıl sorun!..

Taraftarlardan Samsunspora kara gün bestesi

5 Taraftarlardan Samsunspor'a 'kara gün' bestesi

Suriyeli öğretmenden mesaj var Provokasyonlara dikkat

6 Suriyeli öğretmenden mesaj var: 'Provokasyonlara dikkat'

76 sanıklı FETÖ davası 7 Martta başlıyor

7 76 sanıklı FETÖ davası 7 Mart'ta başlıyor

Samsunspordan imza şov

8 Samsunspor'dan imza şov

Samsunda PKKKCKdan gözaltına alınan mühendis tutuklandı

9 Samsun'da PKK/KCK'dan gözaltına alınan mühendis tutuklandı

60 günü dolu dolu geçirmeliyiz

10 60 günü dolu dolu geçirmeliyiz


SIRADAKİ HABER