Mardin Midyat'ta teröre karşı büyük yürüyüş

Mardin'in Midyat ilçe merkezinde bir araya gelen yüzlerce kişi, dün İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla yapılan terör saldırısını Türk bayraklarıyla yürüyerek, protesto etti. Yürüyüşte sık sık, 'Kahrolsun PKK' sloganları atıldı.

Mardin Midyat'ta teröre karşı büyük yürüyüş

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne dün bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısına tepki gösteren vatandaşlar, yürüyüş yaptı. İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bir araya gelen vatandaşlar, Türk bayrakları ve “Kahrolsun PKK” sloganları ile Hükümet Konağı önüne kadar yürüdü. Yürüyüşe katılan Veysi Atakul, “Bu devletimize, Müslümanlara yapılan bir saldırıdır. Biz, vatanımızı ve Müslümanlığı temsil ediyoruz. Gerekirse emniyetin yetmediği yerde biz savaşırız” dedi.

Terör örgütünü kınadıklarını belirten Burhanettin Nayır, “PKK’yı kınıyoruz. Bunlar başımıza bela oldular. Askerlerimize, polislerimize, kadın ve çocuklarımıza saldırıyorlar. Allah yanlarına bırakmasın” diye konuştu.

Türkiye’nin gelişmesini hazmedemeyenlerin her türlü felakete neden olduğunu anlatan Midyat Belediye Meclis Üyesi Ali Şahin, “Birinci ve ikinci dünya savaşını, yüzyıl savaşlarını, 35 yıl savaşlarını Avrupalılar yaptılar. Her türlü terör olaylarını bizim memleketin içine bırakıyorlar. Sonra da oturup keyiflerine bakıyorlar. Türkiye ekonomik alanda birkaç adım ileri gitti kendi arabasını, uçağını yapmaya kalktı bunu içine sindiremeyenler her türlü felaketi Türkiye’nin başına salıyorlar. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, inşallah bu olaylar bir gün son bulur” ifadelerinde bulundu.

Şükrü Arslan adlı vatandaş ise böyle üzücü olayların yaşanmasını ve insanların ölmesini istemediklerini vurguladı.EN ÇOK OKUNANLAR

Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

1 Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

Göçük'te hayatını kaybedenler toprağa verildi

2 Göçük'te hayatını kaybedenler toprağa verildi

Salça yüklü kamyon yan yattı, sürücü ağır yaralı

3 Salça yüklü kamyon yan yattı, sürücü ağır yaralı

Silopi'de panzerin eve çarpmasına ilişkin dava

4 Silopi'de panzerin eve çarpmasına ilişkin dava

Karabük'te pompalı tüfekle saldırı: 3 yaralı

5 Karabük'te pompalı tüfekle saldırı: 3 yaralı

Şanlıurfa'da silahlı çatışma

6 Şanlıurfa'da silahlı çatışma

Kocaeli'de kebapçıda silahlı saldırı: 2 yaralı

7 Kocaeli'de kebapçıda silahlı saldırı: 2 yaralı

Kendisinden ayrılmak isteyen arabada infaz etti

8 Kendisinden ayrılmak isteyen arabada infaz etti

Gazi, baba evinde kurban kesilerek karşılandı

9 Gazi, baba evinde kurban kesilerek karşılandı

Ankara'da kahvehaneye silahlı saldırı: 1 yaralı

10 Ankara'da kahvehaneye silahlı saldırı: 1 yaralı


SIRADAKİ HABER