HaberlerMardin Midyat'ta teröre karşı büyük yürüyüş

Mardin Midyat'ta teröre karşı büyük yürüyüş

Mardin'in Midyat ilçe merkezinde bir araya gelen yüzlerce kişi, dün İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla yapılan terör saldırısını Türk bayraklarıyla yürüyerek, protesto etti. Yürüyüşte sık sık, 'Kahrolsun PKK' sloganları atıldı.

Mardin Midyat'ta teröre karşı büyük yürüyüş

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne dün bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısına tepki gösteren vatandaşlar, yürüyüş yaptı. İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bir araya gelen vatandaşlar, Türk bayrakları ve “Kahrolsun PKK” sloganları ile Hükümet Konağı önüne kadar yürüdü. Yürüyüşe katılan Veysi Atakul, “Bu devletimize, Müslümanlara yapılan bir saldırıdır. Biz, vatanımızı ve Müslümanlığı temsil ediyoruz. Gerekirse emniyetin yetmediği yerde biz savaşırız” dedi.

Terör örgütünü kınadıklarını belirten Burhanettin Nayır, “PKK’yı kınıyoruz. Bunlar başımıza bela oldular. Askerlerimize, polislerimize, kadın ve çocuklarımıza saldırıyorlar. Allah yanlarına bırakmasın” diye konuştu.

Türkiye’nin gelişmesini hazmedemeyenlerin her türlü felakete neden olduğunu anlatan Midyat Belediye Meclis Üyesi Ali Şahin, “Birinci ve ikinci dünya savaşını, yüzyıl savaşlarını, 35 yıl savaşlarını Avrupalılar yaptılar. Her türlü terör olaylarını bizim memleketin içine bırakıyorlar. Sonra da oturup keyiflerine bakıyorlar. Türkiye ekonomik alanda birkaç adım ileri gitti kendi arabasını, uçağını yapmaya kalktı bunu içine sindiremeyenler her türlü felaketi Türkiye’nin başına salıyorlar. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, inşallah bu olaylar bir gün son bulur” ifadelerinde bulundu.

Şükrü Arslan adlı vatandaş ise böyle üzücü olayların yaşanmasını ve insanların ölmesini istemediklerini vurguladı.





SIRADAKİ HABER
}