Samsun Atakumlular iftarda buluşuyor

Mevlana Mahallesi, İstiklal Mahallesi ve Balaç Mahallesi sakinlerinin katılımıyla gerçekleşen Geleneksel Atakum Mahalle İftarlarında konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Hemşehrilerimizle birlikte aynı sofrada buluşmanın, aynı lokmalar ile oruçlarımızı açmanın ve hep birlikte dua etmenin güzelliğini yaşıyoruz' dedi.

Samsun Atakumlular iftarda buluşuyor

Samsun Haber - Atakum Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Atakum Mahalle İftarları, Mevlana Mahallesi, İstiklal Mahallesi ve Balaç Mahallesi sakinlerinin katılımıyla Mimar Sinan Camii bahçesinde başladı. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın yanı sıra meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının da katıldığı iftar buluşmasında 3 bine yakın Atakumlu aynı sofrada buluştu.

Atakum ilçesinde birlik ve beraberliğin hakim olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bu birlik ve beraberlikten hareketle Geleneksel Atakum Mahalle İftarlarını gerçekleştirdiklerini kaydetti. Vatandaşlarla aynı sofrada buluşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Taşçı, "Atakum Belediyesi olarak bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz 'Geleneksel Atakum Mahalle İftarları' kapsamında ilk büyük iftar soframızı Mimar Sinan Camii bahçesine kurduk. Mevlana Mahallesi, İstiklal Mahallesi ve Balaç Mahallesi sakini hemşehrilerimizle birlikte aynı sofrada buluşmanın, aynı lokmalar ile oruçlarımızı açmanın ve hep birlikte dua etmenin güzelliğini yaşıyoruz. Katılım sağlayan meclis üyelerimize, muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ramazan Ayının maneviyatını ve beraberinde getirdiği güzellikleri ilçemizde yaşıyor olmaktan dolayı son derece mutluyuz" dedi.

"BÜYÜK BİR AİLEMİZ VAR"

Atakum İlçesinde yaşayanların büyük bir aile olduğunu vurgulayan Başkan Taşçı, "Bizim büyük bir ailemiz var. 170 bin nüfuslu büyük bir aileyiz. Aile olmanın gerekliliği de iyi günde de kötü günde de birlikte olmaktır. Bu anlamda birleştirici, kucaklaştırıcı bir maneviyata sahip olan Ramazan Ayının güzelliklerini hep birlikte yaşıyoruz. Eşsiz güzelliklerle dolu ilçemizde, eşsiz bir birliktelik yaşıyoruz. Bunu sağlayan tüm Atakumlulara teşekkür ediyoruz. Geleneksel Atakum Mahalle İftarları ile tüm mahallelerimizle buluşacağız. Ramazan Ayı boyunca aynı sofralarda oruçlarımızı açacağız, hep birlikte dua edeceğiz inşallah" diye konuştu.

Eşi Fatma Taşçı’yla birlikte katıldığı Geleneksel Atakum Mahalle İftarlarında tüm vatandaşların masalarını tek tek gezen Başkan Taşçı, özellikle yaşlılar ve çocuklarla yakından ilgilendi. İftar buluşmasına katılan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Taşçı, ilçede sağlanan birlik ve beraberliğin herkese örnek olduğunu belirtti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

3 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsunspor'da personele müjde

4 Samsunspor'da personele müjde

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

5 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

6 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

7 1 günlük Hasılat Samsunspor'a

Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

8 Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

9 Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

Samsun'da kullanılmayan binanın bodrumunu kazdılar

10 Samsun'da kullanılmayan binanın bodrumunu kazdılar


SIRADAKİ HABER