Samsun Atakumlular iftarda buluşuyor

Mevlana Mahallesi, İstiklal Mahallesi ve Balaç Mahallesi sakinlerinin katılımıyla gerçekleşen Geleneksel Atakum Mahalle İftarlarında konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Hemşehrilerimizle birlikte aynı sofrada buluşmanın, aynı lokmalar ile oruçlarımızı açmanın ve hep birlikte dua etmenin güzelliğini yaşıyoruz' dedi.

Samsun Atakumlular iftarda buluşuyor

Samsun Haber - Atakum Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Atakum Mahalle İftarları, Mevlana Mahallesi, İstiklal Mahallesi ve Balaç Mahallesi sakinlerinin katılımıyla Mimar Sinan Camii bahçesinde başladı. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın yanı sıra meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının da katıldığı iftar buluşmasında 3 bine yakın Atakumlu aynı sofrada buluştu.

Atakum ilçesinde birlik ve beraberliğin hakim olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bu birlik ve beraberlikten hareketle Geleneksel Atakum Mahalle İftarlarını gerçekleştirdiklerini kaydetti. Vatandaşlarla aynı sofrada buluşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Taşçı, "Atakum Belediyesi olarak bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz 'Geleneksel Atakum Mahalle İftarları' kapsamında ilk büyük iftar soframızı Mimar Sinan Camii bahçesine kurduk. Mevlana Mahallesi, İstiklal Mahallesi ve Balaç Mahallesi sakini hemşehrilerimizle birlikte aynı sofrada buluşmanın, aynı lokmalar ile oruçlarımızı açmanın ve hep birlikte dua etmenin güzelliğini yaşıyoruz. Katılım sağlayan meclis üyelerimize, muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ramazan Ayının maneviyatını ve beraberinde getirdiği güzellikleri ilçemizde yaşıyor olmaktan dolayı son derece mutluyuz" dedi.

"BÜYÜK BİR AİLEMİZ VAR"

Atakum İlçesinde yaşayanların büyük bir aile olduğunu vurgulayan Başkan Taşçı, "Bizim büyük bir ailemiz var. 170 bin nüfuslu büyük bir aileyiz. Aile olmanın gerekliliği de iyi günde de kötü günde de birlikte olmaktır. Bu anlamda birleştirici, kucaklaştırıcı bir maneviyata sahip olan Ramazan Ayının güzelliklerini hep birlikte yaşıyoruz. Eşsiz güzelliklerle dolu ilçemizde, eşsiz bir birliktelik yaşıyoruz. Bunu sağlayan tüm Atakumlulara teşekkür ediyoruz. Geleneksel Atakum Mahalle İftarları ile tüm mahallelerimizle buluşacağız. Ramazan Ayı boyunca aynı sofralarda oruçlarımızı açacağız, hep birlikte dua edeceğiz inşallah" diye konuştu.

Eşi Fatma Taşçı’yla birlikte katıldığı Geleneksel Atakum Mahalle İftarlarında tüm vatandaşların masalarını tek tek gezen Başkan Taşçı, özellikle yaşlılar ve çocuklarla yakından ilgilendi. İftar buluşmasına katılan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Taşçı, ilçede sağlanan birlik ve beraberliğin herkese örnek olduğunu belirtti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun o ilçesi göçle canlanacak

1 Samsun'un o ilçesi göçle canlanacak!

Efsane futbolcular cezaevinde

2 Efsane futbolcular cezaevinde

Samsunsporun hazırlık maçı iptal oldu Şok istifa

3 Samsunspor'un hazırlık maçı iptal oldu... Şok istifa!

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

4 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

Kılıçdaroğlundan Kalkavan ailesine taziye

5 Kılıçdaroğlu'ndan Kalkavan ailesine taziye

Karar Özalanda

6 Karar Özalan'da

Billy attı Samsun kazandı

7 Billy attı Samsun kazandı

Samsunspor unutmadı

8 Samsunspor unutmadı

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

9 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

Süper Kupa maçının saati belli oldu

10 Süper Kupa maçının saati belli oldu!


SIRADAKİ HABER