Samsunlu kadınlar: Komisyonu da raporunu da tanımıyoruz

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformlu kadınlar, hükümetin Boşanmayı Araştırma Komisyonu'nun yayınladığı rapora karşı eylem düzenledi. Grup adına açıklama yapan Duygu Kasar, ''Haklarımızdan vazgeçmiyoruz, komisyonu da raporunu da tanımıyoruz'' dedi.

Samsunlu kadınlar: Komisyonu da raporunu da tanımıyoruz

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformlu kadınlar, TBMM'de kurulan Boşanmayı Araştırma Komisyonu'nun geçtiğimiz günlerde yayınladığı rapora karşı İstiklal Caddesi üzerinde eylem düzenledi. Komisyonu da raporunu da tanımadıklarını ifade eden grup sözcüsü Duygu Kasar, ''Şiddeti besleyen, tecavüzcünün katilin önüne siper olmak için yarışan bu yetkililer, çocuk istismarlarını bile aklamanın peşinde'' ifadelerini kullandı.

O RAPOR ÇAĞ DIŞI

Komisyon raporunun baştan sona çağ dışı olduğunu kaydeden Kasar, ''Rapora göre, cinsel şiddete uğrayan kadın ve istismara uğrayan çocuklar, tecavüzcüleriyle evlendirilebilecek. Bu sayede hem cinsel şiddet ceza almayacak hem de cinsel şiddet ve cinsel şiddet uygulayan, evlilik kurumu altında aklanacak. Kadına şiddet 'Özel alan' olarak görülecek, şiddet ve boşanmada arabuluculuk getirecek, boşanma zorlaştırılacak. Kadına koruma verilmesi için şiddetin belgesi istenecek ve ilahiyat mezunları aile danışmanı yapılacak. Yolunu şaşırmış bu kurumlar karşısında elbette susmayacak ve sinmeyeceğiz. Yaşam hakkımızı ve çocuklarımızın güvenli yaşam hakkını bu işlevini yitirmiş kurumlara emanet etmeyeceğiz. Cinsel şiddeti ve çocuk istismarlarını aklamanıza izin vermeyeceğiz. Haklarımızdan vazgeçmiyoruz. Komisyonu da raporunu da tanımıyoruz. Bu ülkede kadınların, gençlerin, çocukların iyiliği için çalışan bir bakanlık yok. Biz varız. Evde, işyerinde, sokakta, okulda her yerde kadını ve çocuğu yok sayan uygulamalara karşı direceğiz'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda imzalar an meselesi

1 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

2 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Akif Çağatay Kılıçın acı günü

3 Akif Çağatay Kılıç'ın acı günü!

Samsunda feci kaza Yaralılar var

4 Samsun'da feci kaza! Yaralılar var

Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı

5 Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı!

Sahadan çekilen İranlıları Bakan Bak ikna etti

6 Sahadan çekilen İranlılar'ı Bakan Bak ikna etti

Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede

7 Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede!

Samsunda inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

8 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

9 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Samsunsporun son rakibi Giresun

10 Samsunspor'un son rakibi Giresun


SIRADAKİ HABER