Samsunlu kadınlar: Komisyonu da raporunu da tanımıyoruz

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformlu kadınlar, hükümetin Boşanmayı Araştırma Komisyonu'nun yayınladığı rapora karşı eylem düzenledi. Grup adına açıklama yapan Duygu Kasar, ''Haklarımızdan vazgeçmiyoruz, komisyonu da raporunu da tanımıyoruz'' dedi.

Samsunlu kadınlar: Komisyonu da raporunu da tanımıyoruz

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformlu kadınlar, TBMM'de kurulan Boşanmayı Araştırma Komisyonu'nun geçtiğimiz günlerde yayınladığı rapora karşı İstiklal Caddesi üzerinde eylem düzenledi. Komisyonu da raporunu da tanımadıklarını ifade eden grup sözcüsü Duygu Kasar, ''Şiddeti besleyen, tecavüzcünün katilin önüne siper olmak için yarışan bu yetkililer, çocuk istismarlarını bile aklamanın peşinde'' ifadelerini kullandı.

O RAPOR ÇAĞ DIŞI

Komisyon raporunun baştan sona çağ dışı olduğunu kaydeden Kasar, ''Rapora göre, cinsel şiddete uğrayan kadın ve istismara uğrayan çocuklar, tecavüzcüleriyle evlendirilebilecek. Bu sayede hem cinsel şiddet ceza almayacak hem de cinsel şiddet ve cinsel şiddet uygulayan, evlilik kurumu altında aklanacak. Kadına şiddet 'Özel alan' olarak görülecek, şiddet ve boşanmada arabuluculuk getirecek, boşanma zorlaştırılacak. Kadına koruma verilmesi için şiddetin belgesi istenecek ve ilahiyat mezunları aile danışmanı yapılacak. Yolunu şaşırmış bu kurumlar karşısında elbette susmayacak ve sinmeyeceğiz. Yaşam hakkımızı ve çocuklarımızın güvenli yaşam hakkını bu işlevini yitirmiş kurumlara emanet etmeyeceğiz. Cinsel şiddeti ve çocuk istismarlarını aklamanıza izin vermeyeceğiz. Haklarımızdan vazgeçmiyoruz. Komisyonu da raporunu da tanımıyoruz. Bu ülkede kadınların, gençlerin, çocukların iyiliği için çalışan bir bakanlık yok. Biz varız. Evde, işyerinde, sokakta, okulda her yerde kadını ve çocuğu yok sayan uygulamalara karşı direceğiz'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

1 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

2 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

3 Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

4 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

5 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsun'da intihar girişimi!

6 Samsun'da intihar girişimi!

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

7 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

8 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Ladik Gölü kurtulacak

9 Ladik Gölü kurtulacak

Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

10 Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu


SIRADAKİ HABER