Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun Atakum'un yardımsever minikleri

Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi'nin hayata geçirdiği Özge'ler ve Can'lar projesindeki minikler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yardım kolileri hazırladı.

Samsun Atakum'un yardımsever minikleri

Atakum Belediyesi tarafından ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik hazırlanan yardım kolilerini, Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi’nin hayata geçirdiği Özge’ler ve Can’lar projesindeki minikler hazırladı. Yardımlarda yer alacak gıdaları büyük bir titizlikle kolilere dolduran Özge’ler ve Can’lar, bir saatten az sürede onlarca koliyi, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak hale getirdi.

"DÜNYANIN BİR ÇOK ÜLKESİNDE YOKLUK VE SEFALET VAR"

Çocuklara yardımlaşmanın ve paylaşmanın güzelliğini yaşatmak istediklerini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezimiz tarafından hayata geçirilen Özge’ler ve Can’lar projesinde yer alan miniklerin Ramazan Ayının güzelliklerini yaşamasını istedik. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılan yardım kolilerini hazırlamaları için bir imkan sağladık. Görüyorum ki minik yavrularımız, yardımlaşmanın ve paylaşmanın öneminin farkındalığında büyüyorlar. Gelecek nesillerin, bugünden daha fazla merhametli, vicdanlı yetişmesi, ülkemiz için son derece önemli. Sadece ülkemiz için de değil, dünyanın bir çok ülkesinde yokluk ve sefalet var. Bu yardımlaşma duygusu tüm dünyaya yayılmalı, çocuklar yokluk içerisinde değil mutluluk içerisinde büyümeli” diye konuştu.

"ÇOCUKLARIN HEYECANI BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ"

Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı ise konuşmasında çocukların yardım etme heveslerine dikkat çekerek, “Çocuklarımızın paylaşma bilinciyle yetişmesini son derece önemsiyoruz. Bu önemden hareketle sosyal içerikli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ramazan Ayında gerçekleştirilen yardımlarda çocuklarımızın da emeği olsun istedik ve kolileri onların hazırlamalarını istedik. Yardımlaşma ve paylaşma duygusunu duyarak değil, yaşayarak öğrenen çocuklarımız bu ışığı diğer arkadaşlarına da yayacaklar ki akran eğitimine de katkısı olacak. Böyle çocuklarımızın sayısı arttıkça yarınlarımız çok daha güzel olacak. Şefkatli, manevi değerlere sahip duyarlı nesiller böyle yetişecek. Büyük bir ciddiyet ve mutluluk içerisinde kolileri dolduran çocukların heyecanı bizleri çok mutlu etti. Minik yavrularımıza, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki kayıp şahsın cesedi bulundu

1 Samsun'daki kayıp şahsın cesedi bulundu

Samsun Emniyet Müdürü Yavuzun Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

2 Samsun Emniyet Müdürü Yavuz'un Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

Samsundaki başarıya devlet takdiri

3 Samsun'daki başarıya devlet takdiri

Balık hafızası

4 Balık hafızası...

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme

5 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme!

Samsunda 7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi

6 Samsun'da 7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi!

Samsunda FETÖnün emniyet abileri operasyonunda yeni gelişme

7 Samsun'da FETÖ'nün emniyet 'abileri' operasyonunda yeni gelişme!

Samsun Trabzon buluştu

8 Samsun Trabzon buluştu

Samsuna 2,13 milyarlık yatırım

9 Samsun'a 2,13 milyarlık yatırım

Ağardan Samsunda sert eleştiri

10 Ağar'dan Samsun'da sert eleştiri


SIRADAKİ HABER