Ordu'da dev proje: Tatil köyü kurulacak!

Ordu'nun turizm merkezi Çambaşı Yaylası'na tatil köyü kuruluyor.

Ordu'da dev proje: Tatil köyü kurulacak!

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek tatil köyü, yılın 12 ayı yayla turizmi yapılmasına fırsat sağlayacak. 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'na tatil köyü kurulması için çalışma başlatan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) Tarihi, Kültürel Ve Doğal Değerlerin Korunması Ve Geliştirilmesi Programı kapsamsında sunduğu ‘Dört Mevsim Bulutlara Dokunun’ adlı projeyi imzaladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin mimari, statik ve teknik altyapısını hazırlayacağı ve 24 ay sürecek olan ‘Dört Mevsim Bulutlara Dokunun’ adlı projenin toplam maliyeti 3 milyon 823 bin TL olarak açıklandı. DOKA’nın vereceği destek miktarının ise 2 milyon 201 bin TL olduğu belirtildi.

12 AY YAYLA TURİZMİ

Çambaşı merkezine uygulanarak turizmin çeşitlendirilmesi ve sezonun tüm yıla yayılması ile bölgede istihdamın artmasını sağlayacak olan projede, Çambaşı Yaylası’nın yöresel kimliğine ve özgün mimari yapısına uygun oluşturulacak tatil köyünün bölgenin turizm değeri haline getirilmesi hedefleniyor.

Proje ile Çambaşı Yaylası’nda yaklaşık 16 dönüm alana 10 adet aparttan oluşan her biri 50 metrekare, zemin kat ve 36 metrekare bodrum kat, toplam 86 metrekareye sahip bungalov, 2 adet çok amaçlı toplantı salonu ve yöresel yemeklerin tanıtılacağı 1 adet birinci sınıf restoran ile tatil köyü kazandırılacak.

Proje kapsamında içerisinde fuaye alanı ve kafe bulunan sosyal tesis tamamlandığında, ülke genelinde düzenlenecek eğitim, çalıştay, konferans ve kamp çalışmaları ile spor kulüplerine ev sahipliği yapabilecek.

YAYLA TURİZMİ CAZİBE KAZANIYOR

Proje kapsamında Çambaşı Yaylası'na yapılacak Serender Tatil Köyü Projesi’nin Ordu turizmine büyük katkı sağlayacağını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Ordu ilimiz coğrafi ve stratejik konumu nedeniyle uluslararası turizm pazarlarına açılımı kolay, sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel değerler açısından oldukça zengin olan bir il. Biyolojik çeşitlilik ve doğal kaynaklar açısından oldukça zengin olan bölge, Kültür ve Turizm Bakanlığının hazırlamış olduğu Türkiye Turizm 2023 Stratejisi’nde yayla koridoru olarak gösterilmiştir. ‘Dört Mevsim Bulutlara Dokunun’ adlı proje ile Samsun’dan Hopa’ya kadar uzanan alanın yayla turizminin geliştirilip alternatif turizm türleriyle birleştirilerek turistler için daha cazip hale getirilmesini hedefliyoruz” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

1 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

2 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

3 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

5 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Adana'da ahır yangını

6 Adana'da ahır yangını

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

7 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

8 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

9 Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

10 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı


SIRADAKİ HABER