Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu'da dev proje: Tatil köyü kurulacak!

Ordu'nun turizm merkezi Çambaşı Yaylası'na tatil köyü kuruluyor.

Ordu'da dev proje: Tatil köyü kurulacak!

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek tatil köyü, yılın 12 ayı yayla turizmi yapılmasına fırsat sağlayacak. 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'na tatil köyü kurulması için çalışma başlatan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) Tarihi, Kültürel Ve Doğal Değerlerin Korunması Ve Geliştirilmesi Programı kapsamsında sunduğu ‘Dört Mevsim Bulutlara Dokunun’ adlı projeyi imzaladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin mimari, statik ve teknik altyapısını hazırlayacağı ve 24 ay sürecek olan ‘Dört Mevsim Bulutlara Dokunun’ adlı projenin toplam maliyeti 3 milyon 823 bin TL olarak açıklandı. DOKA’nın vereceği destek miktarının ise 2 milyon 201 bin TL olduğu belirtildi.

12 AY YAYLA TURİZMİ

Çambaşı merkezine uygulanarak turizmin çeşitlendirilmesi ve sezonun tüm yıla yayılması ile bölgede istihdamın artmasını sağlayacak olan projede, Çambaşı Yaylası’nın yöresel kimliğine ve özgün mimari yapısına uygun oluşturulacak tatil köyünün bölgenin turizm değeri haline getirilmesi hedefleniyor.

Proje ile Çambaşı Yaylası’nda yaklaşık 16 dönüm alana 10 adet aparttan oluşan her biri 50 metrekare, zemin kat ve 36 metrekare bodrum kat, toplam 86 metrekareye sahip bungalov, 2 adet çok amaçlı toplantı salonu ve yöresel yemeklerin tanıtılacağı 1 adet birinci sınıf restoran ile tatil köyü kazandırılacak.

Proje kapsamında içerisinde fuaye alanı ve kafe bulunan sosyal tesis tamamlandığında, ülke genelinde düzenlenecek eğitim, çalıştay, konferans ve kamp çalışmaları ile spor kulüplerine ev sahipliği yapabilecek.

YAYLA TURİZMİ CAZİBE KAZANIYOR

Proje kapsamında Çambaşı Yaylası'na yapılacak Serender Tatil Köyü Projesi’nin Ordu turizmine büyük katkı sağlayacağını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Ordu ilimiz coğrafi ve stratejik konumu nedeniyle uluslararası turizm pazarlarına açılımı kolay, sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel değerler açısından oldukça zengin olan bir il. Biyolojik çeşitlilik ve doğal kaynaklar açısından oldukça zengin olan bölge, Kültür ve Turizm Bakanlığının hazırlamış olduğu Türkiye Turizm 2023 Stratejisi’nde yayla koridoru olarak gösterilmiştir. ‘Dört Mevsim Bulutlara Dokunun’ adlı proje ile Samsun’dan Hopa’ya kadar uzanan alanın yayla turizminin geliştirilip alternatif turizm türleriyle birleştirilerek turistler için daha cazip hale getirilmesini hedefliyoruz” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

1 FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

Bu böyle gitmez

2 Bu böyle gitmez

Samsun gün sayıyor

3 Samsun gün sayıyor

Sel Samsunu da vurdu

4  Sel Samsun'u da vurdu

Transfer var sonuç yok

5 Transfer var sonuç yok

Coşkun Zeren Chibuikenin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı

6 Coşkun Zeren: 'Chibuike'nin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı'

Polisler uyuşturucu satmış

7 Polisler uyuşturucu satmış!

Rehine krizinden dram çıktı

8 Rehine krizinden dram çıktı

FETÖ soruşturması kapsamında 11 sağlık çalışanı adliyeye sevk edildi

9 FETÖ soruşturması kapsamında 11 sağlık çalışanı adliyeye sevk edildi

Haysiyet cellatları

10 Haysiyet cellatları...


SIRADAKİ HABER