HaberlerSamsun Tekkeköy'e yeni park

Samsun Tekkeköy'e yeni park

Tekkeköy Belediyesi ilçenin en büyük ve en çok nüfusu barındıran mahallesi olan 19 Mayıs Mahallesi'ne içerisinde çocuk oyun grupları ve spor alanının bulunduğu yeni bir park daha kazandırıyor.

Samsun Tekkeköy'e yeni park

Her geçen gün büyüyen gelişen ve değişen ilçenin dört bir yanına onlarca parklar inşa ettiklerini söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Hızla gelişen ve yapılaşan ilçemizde özellikle vatandaşlarımızın spor yapabilecekleri, çocuklarını oynatabilecekleri ve bir kenara oturup stres atabilecekleri yeşil alanlar ve parklar inşa etmeye devam ediyoruz. İnsanlar özellikle yaz aylarında ve hafta sonlarında evlerinden çıkıp haftanın yorgunluğunu atıp, çocukları ile zaman geçirecekleri alanlara akın ediyorlar. Yine çocuklar ve gençler mahallelerinde oyun oynayacakları, spor yapabilecekleri alanlar arıyorlar. Bizde bunların bilinciyle hareket ederek her mahallemize bir çocuk oyun alanı ve park kazandırarak onların en büyük arzularını yerine getirmeye çalıştık” dedi.

“19 MAYIS MAHALLEMİZE YENİ BİR PARK DAHA”

Park alanı olarak ayrılan arsalara projelendirmelerin ardından bölgenin konumuna ve nüfusuna uygun spor alanları, çocuk oyun grupları ve parklar konuşlandırdıklarını ifade eden Başkan Togar, “19 Mayıs Mahallemiz ilçemizin en büyük ve en çok nüfusunu barındırıyor. Özellikle yüksek katlı binalar ve yerleşmenin fazla olduğu bu bölgemizde nüfusun yoğun olması nedeniyle buradaki diğer parkların yetersiz olduğunu gördük ve yepyeni bir park kazandırma çalışmalarına başladık. Parkımız spor alanı, yeşil alanlar, banklar, kamelyalar dışında çocukların oynayabilecekleri her türlü donanıma sahip oyun grubundan oluşacak. Bu parkımız ayrıca diğer mahallelerimize de yakın olması nedeniyle çok isabetli bir yerde vücut bulmuş oluyor. Nüfusun ve yapılaşmanın yoğun olduğu bu mahallemize ilerleyen günlerde yeni bir park daha yapabiliriz. Ayrıca diğer mahallelerimize yapmayı planladığımız parklarımız için çalışmalarımız da bitti. Özellikle imarı tamamlanan ve konumu belirlenen yerlere yeni parklar inşa etmeye devam edeceğiz. Amacımız ilçemizde yaşayan yediden yetmişe herkesin kullanabileceği sosyal alanlar inşa ederek park, bahçe, spor alanı, çocuk oyun alanları ve yeşil alanların sayılarını her geçen gün arttırmaktır” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}