HaberlerAlanyaspor'da Hasan Çavuşoğlu tekrar başkan seçildi!

Alanyaspor'da Hasan Çavuşoğlu tekrar başkan seçildi!

Spor Toto Süper Lig'in yeni takımlarından Alanyaspor'da yapılan genel kurulda mevcut Başkan Hasan Çavuşoğlu tekrar başkanlığa seçildi. Çavuşoğlu; 'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmasaydı bugünlere gelemezdik' dedi.

Alanyaspor'da Hasan Çavuşoğlu tekrar başkan seçildi!

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ALTSO) yapılan başkanlık seçimine tek listeyle girilirken kongreye 550 üye katıldı. Kongre'nin Divan Başkanlığı’na Cengiz Aydoğan, üyeliklere Mehmet Şahin, Faruk Nazif Koçak seçildi. Yapılan genel kurulda, daha önce 60 kişiden oluşan yönetim kurulu üye sayısı 35'e düşürüldü.

Genel kurula Kaymakam Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kulüp üyeleri katıldı.

“DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU OLMASAYDI BUGÜNLERE GELEMEZDİK”

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, göreve geldiği günden bu yana yaptıkları çalışmaları ve kulübün kat ettiği aşamalardan bahsetti. Öncelikle kulübün imajını yerine getirmeyi başardıklarını belirten Çavuşoğlu, "Daha sonra iyi bir takım kurduk. Geçen sezon ligi 3'üncü bitirdik. Bu sene de 'şampiyon olacağız' demedik ancak kaldığımız yerden devam ederek ilk 2'den Süper Lig'e çıkabilecek takım oluşturduk. Ancak bazı maçlarda yapılan hatalardan dolayı bunu başaramadık ve Play-off'a kaldık. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmasaydı bu noktaya gelemezdik. Kaymakam Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Emniyet müdürü Mehmet Ömür Saka'nın büyük desteği oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de bir dediğimizi iki etmedi" dedi.

“ALANYA’DA İNSANLARI SOKAĞA DÖKECEK BAŞKA OLUŞUM YOK”

Takımın Süper Lig'e çıktığında 7'den 70'e herkesin sokağa döküldüğünü ifade eden Başkan Çavuşoğlu, “Alanya'da insanları sokağa dökebilecek başka bir oluşum yok. Bu sene yönetim kurulu sayısını 60 kişiden 25'e düşürmek istedik ancak talepten dolayı 35 kişiye düşürebildik. 5 yıldır gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz ancak bundan sonra çok daha fazla çalışacağız. Alanyaspor'a maddi manevi destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Alanyaspor'a herkesin daha çok destek olmasını temenni ediyorum. İnşallah Süper Lig'de kalıcı olacağız. İnşallah kulübümüzün adını hep birlikte çok daha iyi yerlere taşıyalım" diye konuştu.

BAŞKAN YÜCEL: “ALANYASPOR’U BU NOKTAYA GETİREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Alanyaspor’un, Alanya'nın ortak değeri ve markası olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Bugüne kadar Alanyaspor'a başkanlık yapan, yöneticilik yapan ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Alanyaspor PTT 1. Lig'e yükseldiğinde herkes 'ligde kalabilir mi' diye konuşuyordu. Ancak bugün takımımız Türkiye'nin en üst liginde mücadele ediyor. Alanyaspor'un Süper Lig'de en iyi şekilde mücadele etmesi için yerel yönetim olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz" dedi.

Takımın Play-off’a kalmasından sonra Süper Lig’e çıkacağından şüphe duymadığını dile getiren Kaymakam Hasan Tanrıseven ise, "Alanya, kulübüne sahip çıktı. Konya'daki Play-off finali öncesinde kentte seferberlik başlattık. O gün Alanya, Konya'ya aktı. Adana Demirspor'un kendi tribünlerini dolduracağını zaten biliyorduk ancak Alanya tribünlerinden 8-10 kişiyi görünce 'bu iş bitti' dedim. Çok şükür maç sonunda Alanyaspor tarihinin en büyük başarısını elde etti. Bu başarıda tabi ki en büyük pay futbolcularımızındır. Aslanlar gibi mücadele ettiler ve takımı Süper Lig'e taşıdılar. Kenetlenmenin getirdiği başarıyı görüyoruz. Alanya'yı küçümseyen büyük şehir Adana'yı, bir ilçe takımı mat etti. Kötü giden turizm sezonunda Alanya'nın morale ihtiyacı vardı ve bu morali Alanyaspor sağladı. İşimiz daha bitmedi. Önemli olan Süper Lig'de kalıcı olmak" şeklinde konuştu.

Genel kurulda divan başkanlığına kulübün isim sponsoru alması, mevcut logonun değiştirilmesi ve yönetim kurulu üye sayısının 60 kişiden 35'e düşürülmesi için önerge sunuldu. Yapılan açık oylamada 3 önerge de oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra kulübün 550 üyesinden 423'ünün katıldığı genel kurulda divan başkanlığına sunulan 35 kişilik yönetim kurulu listesi oylamaya sunuldu. Yapılan açık oylamada Hasan Çavuşoğlu başkanlığındaki yeni liste oy birliği ile seçildi.

Hasan Çavuşoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı:

"Ahmet Paşaoğlu, Ahmet Pehlivan, Ahmet Saz, Ahmet Söylemez, Ahmet Tuncer, Ali Baki Boz, Atila Günkaya, Ayhan Cebeci, Bilal Gömeç, Dilaver Çekiç, Enver Vural, Eray Erdem, Erdal Akgün, Fahri Gürses, Ferit Yücel Ergün, Hüseyin Gümrükçüler, Hüseyin Karaman, Kamil Köseoğlu, Veysel Çetin, Mehmet Güler, Mehmet Has, Mehmet Kuş, Mehmet Uslu, Mehmet Yetgin, Mehmet Milan, Metin Fahri Özçelik, Muhammet Çetin, Muhammet Emin Hacıince, Muharrem Göçmenoğulları, Murat Kayacan, Muzaffer Barcın, Nazmi Yüksel, Nurettin Uludağ ve Tanju Tüysüzoğlu."

Denetleme kuruluna ise Hasan Uysal, Hüsnü Topal ve Oğuzhan Çavuşoğlu getirildi.

SIRADAKİ HABER
}