Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Erdoğan'dan Gezi Parkı'na Topçu Kışlası açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Taksim Gez Parkına o tarihi eseri inşa edeceğiz. AKM binasının olduğu yere dev opera binası yapmalıyız. Maksem'in olduğu yere Taksim meydanının ihtiyacı için cami yapacağız' dedi.

Erdoğan'dan Gezi Parkı'na Topçu Kışlası açıklaması

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen Antik Çağdan 21. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi Eseri tanıtım programına katıldı. Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile çok sayıda davetli katıldı.

Programda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Büyük İstanbul tarihi eserinin tüm insanlığa hayırlı olması temennisinde bulundu.

"O TARİHİ ESERİ İNŞA EDECEĞİZ"

Yeni projelerle İstanbul'un çok daha ileriye taşınacağına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben Sayın Başkanıma söylüyorum, 'Cesur olacaksın' diyorum. Eğer cesur olmazsan biz bu işi başaramayız. Cesur olmamız gerekenlerden bir tanesi, bugün burada yine söylüyorum, bir, Taksim'deki Gezi Parkı. Oraya o tarihi eseri inşa edeceğiz. Eğer tarihimize sahip çıkacaksak orada tarihi bir eser vardır, o tarihi eseri oraya yeniden kurduracağız ve adı bunun ister tarih müzesi olur, ister şehir müzesi olur, bunu orada yapmamız lazım. Dünyada bir çok şeyler konuşuluyor ya, yok Almanya’dakiler bir şeyler diyor. Onlara bir köşe yaparız orada ve köşede onların neler yaptıklarını dünyaya tanıtırız. Fransızlara, Amerikalılara da bir köşe yaparız. Dünya hepsini tanısın. Bizim tarihimiz kara tarih değil ak tarihtir bunu görsünler” dedi.

“MAKSEM’İN OLDUĞU YERE CAMİ, AKM BİNASININ YERİNE DEV OPERA BİNASI YAPMALIYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir diğeri Maksem. Maksem’in olduğu yere de Taksim Meydanın ihtiyacı var. Oraya bir cami yerleşmesi lazım, onu yapacağız. Bir diğeri de AKM. AKM ile ilgili ön hazırlık var. Oraya gerçekten dev bir Opera binasını da oraya yerleştirmek suretiyle sanat anlayışımız bu demek lazım. Şuanki bina depreme dayanıklı değil. Gümüşsuyu’nda çıkarken araçlar yerin altına girecek. Taksim meydanı tamamen yayalaşmış olacak. Onun için de cesaret.”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

1 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor 46 farklı isim

2 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

3 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

4 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

6 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

7 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

 Kopyala-yapıştır

8 Kopyala-yapıştır...

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Giresun Haber Giresunda yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

10 Giresun Haber: Giresun'da yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı


SIRADAKİ HABER