Haberler8 kişi neyi protesto etti?

8 kişi neyi protesto etti?

Fındık fiyatlarının 8 TL bandında seyretmesine tepki gösteren 8 kişilik bir grup fındık üreticisi, Ünye Ziraat Odası önünde pankartlarla birlikte toplanarak fındık döktü.

8 kişi neyi protesto etti?

'Fındık Üreticileri' yazılı siyah çelenk de bırakan üreticiler, açıklama yaparak Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı'ndan fındığa sahip çıkmalarını istedi.

'Sayın Cumhurbaşkanım Fındığımıza Sahip Çık' ve 'Fındık Üreticileri Zor Durumda' pankartları ile Ünye Ziraat Odası önünde toplanan 8 kişilik grup, ilk olarak oda önüne siyah çelenk bıraktı.

Daha sonra Fındık üreticileri adına açıklama yapan Nuri Erdem açıklamalarda bulundu. Erdem yaptığı açıklamada 'Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım ve Tarım Bakanım; biz Karadeniz üreticileri olarak sizlerden istek ve ricamız olacak. Bölgemizin ana ürünü fındıkta oynanan oyunlar bizleri yıpratmaktadır. Milyonlarca Karadenizlinin geçim kaynağı fındıkta düşüşlerle beraber milyonlarca çiftçi kardeşlerim etkilenmiştir. Karadeniz'de ekonomi dibe götürmektedir. 14 TL olan fındık şu anda 8 TL'dir' dedi.

Fındık üreticileri açıklamanın ardından yarım çuval fındığı Ziraat Odası önüne boşaltarak eylemini olaysız bir şekilde sonlandırdı.

SIRADAKİ HABER
}