HaberlerSamsunspor yönetimi son kararını açıkladı

Samsunspor yönetimi son kararını açıkladı

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu ve yönetim kurulu üyeleri, kameraların karşısına geçerek sezon bittiği günden bu yana yapılanları aktardı. Başkan Tutu göreve devam edeceklerini de belirtirken, gelecekle ilgili planlarını aktardı

Samsunspor yönetimi son kararını açıkladı

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu ve yönetim kurulu üyeleri, kameraların karşısına geçerek sezon bittiği gündenbu yana yapılanları aktardı. Başkan Tutu göreve devam edeceklerini de belirtirken, gelecekle ilgili planlarını aktardı

BAKAN KILIÇ'IN DESTEĞİ

Samsunspor'da günlerdir beklenen basın toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Erkurt Tutu, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın mensuplarının karşısına geçerek sezon bittiği günden bu yana yaşanan gelişmeleri aktardı. Başkan Tutu, "Öncelikle bu toplantının yapılma süresinin uzamasının nedenleri vardı. Samsunspor'un geleceğini kurtaracak projeler içindeyiz. Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'ın destekleriyle Ousmane ve Hasan'ın alacaklarını ödedik. Ay sonuna kadar tüm ödemeler yapılacak. Yine yönetim kurulumuzun çalışmalarıyla yapılandırılmış borç, SGK, vergi ve personel maaşları konusunda da çeşitli ödemeler yaptık. Bayram öncesi personelimize bir maaş ödemesi daha yapacağız" dedi.

GENÇLERE ŞANS DOĞDU

Başkan Tutu, "Yönetim olarak tüm benliğimizle Samsunspor'un başarısı için çalışıyoruz. Bir yandan da yeni sezon öncesi futbol takımını planlıyoruz. Malum transfer yasağı cezamızdan dolayı mevcut futbolcularımıza yöneldik. Pazartesi günü hocamız Engin Korukır'ı Samsun'a davet edip, konuşacağız. Sonra hocamızla ilgili de kararı vereceğiz. Ardından CAS'tan gelebilecek karara göre belki yeni transfer şansımız doğacak. CAS'ın 15 Haziran'da kararını verememesi, bizim adımıza umut verici. Demek ki, delillerimiz sağlam. Sezon öncesi kampı Kartepe'de yapacağız. Bu sezonu genç oyuncularımız da iyi değerlendirecektir. Kendileri için büyük bir şans doğdu" diye konuştu.

ONURSUZ GURURSUZ DEĞİLİZ

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu, şöyle devam etti: "Hem Samsunspor'un hem de stadın isim sponsorluğu konusunda görüştüğümüz firmalar var. Bu konuda ilerleyen günlerde netlik kazanacaktır. Biz Samsunspor'un gününü değil, geleceğini kurtarmak için çalışıyoruz ve görevimizin de başındayız. Ben 25 yıldır bu kulübün içindeyim. Hiçbir zaman onursuz, gurursuz yönetici görmedim. Bizi eleştirebilirler, yaptıklarımızı doğru bulmayabilirler ama bunları söylemeye hakları yok. Samsunspor'un tüm haklarını korumak, geleceğini kurtarmak, mevcut kadroyu elimizde tutmak için mücadele ediyoruz. Bu zor günler el birliğiyle geçilecek. Yeter ki yönetimi, takımı, taraftarı, basın mensuplarıyla arasına kimse girmesin."

Selçuk KAYA

SIRADAKİ HABER
}