HaberlerSamsun'daki hemşirelerin isyanı büyüyor

Samsun'daki hemşirelerin isyanı büyüyor

Türk Sağlık-Sen Samsun Şubesi Kadın Kolları Başkanı Filiz Eroğlu, OMÜ Tıp Fakültesi öğrencilerini hazırladığı mizah dergisinde hemşirelere hakaret edildiğini belirterek, ''Bu kabul edilemez bir seviyesizlik ve tek kelimeyle kepazelik'' dedi.

Samsun'daki hemşirelerin isyanı büyüyor

Eroğlu: 'Tek kelimeyle kepazelik'

Türk Sağlık-Sen Samsun Şubesi Kadın Kolları Başkanı Filiz Eroğlu, OMÜ Tıp Fakültesi öğrencilerin hazırladığı ''Kılçık'' adlı mizah dergisinde hemşireleri inciltici, hakaret dolu bir anket yayınlanmasına tepki gösterdi. Eroğlu, ''Sadece okumakla adam olunmayacağının bir kez daha ispatı olan bu metni; hazırlayan, dağıtan ve bunu bir espri unsuru olarak gören intörn hekimlerin hepsini kınıyoruz'' diye konuştu.

ESPRİ ZEKA İŞİDİR

Konu olan derginin hemşireler arasında infial yarattığını ifade eden Eroğlu, ''Espri bir zeka işi. Bu arkadaşların yaptıklarını zannettikleri sözde espri, okumuş oldukları okulun gerektirdiği zeka ile ters orantılı. Ekip işi olan sağlık hizmetlerinde ekip arkadaşlarına daha yolun başında hakaret etmeyi, küçük görmeyi ve hemşire doktorun şunudur, bunudur biçimde kabul edilemez bir seviyesizlikle yazılar yazmayı maharet sanan bu arkadaşların yaptıkları tek kelimeyle tam bir kepazelik. Toplumun kendilerine belli bir rol biçtiği hekim arkadaşlarımızın bu türlü seviyesizliklerle uğraşmalarını kendilerine yakıştıramadık. Şu mübarek ramazan gününde gönüllerini kırdıkları ve incittikleri hemşirelerimize bir izahat yapmalarını gerekir. En azından pişman olduklarını ve yanlış yaptıklarını bir özür açıklaması ile dile getirmelerini istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

O DERGİYE SUÇ DUYURUSU

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak ise, sendikanın hukuk kurulunun gerekli incelemeleri bitirdiğini söyleyerek, ''Kurulumuz konuyla ilgili dilekçelerini tamamladı ve pazartesi günü savcılığa teslim edeceğiz. Artık sağlık çalışanlarına yapılanların yanlarına kar kalmayacağını ve gerek meslektaş gerekse meslek dışı olayların mutlaka cezalarını bulacaklarını bilmeleri lazım'' dedi.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}