Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun İlkadım'da rekor iftar sofrası

Kadıköy ve Anadolu Mahallesi sakinleri bin 500 metre uzunluğundaki iftar sofrasında birlikte oruç açtı.

Samsun İlkadım'da rekor iftar sofrası

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ramazan ayının 23. gününde Anadolu ve Kadıköy Mahallesi sakinleriyle Şehit Berati Sokak Kadıköy Pazaryeri’nde komşu iftarında bir araya geldi.

Binlerce kişinin orucunu açtığı Komşu İftarı’nda akşam ezanı öncesi tüm masaları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tok, Ramazan ayında insanlar arasındaki birlik, beraberlik ve kaynaşmanın daha da güçlendiğine dikkat çekti.

Türkiye'nin güçlenerek büyümesi ve ilerlemesini istemeyen egemen güçlerin çeşitli entrikalar düzenlediğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, güçlü Türkiye istemeyenlerin, ülke topraklarında haince planlar kurduklarını söyledi.

"KALLEŞ ELLER KARDEŞLİĞİMİZİ HAZMEDEMİYOR"

Ülkenin birlik ve bütünlüğünü zedelemeye çalışanların asla emellerine ulaşamayacaklarını kaydeden Başkan Tok, “Vatanına ve bayrağına bağlı ve sevdalı Türk milletinin en zor günlerde bile bir arada birlik, beraberlik ve kardeşçe yaşamasını anlayamayanlar bizim huzurumuzu bozmaya çalışıyor. Şehit kanlarıyla sulanmış topraklarımız üzerinde sinsice plan yapanlar güzellikleri bu birliktelikleri çekemeyen kıskanan şer güçler bu huzuru bozmak için ellerinden geleni yapıyor. Ama unuttukları bir şey var. O da bizlerin her zaman kardeşlik duyguları içinde zor zamanlarda bile birlikte olduğumuz. Ülkemizi bölmeye çalışanlar gerçekleştirdikleri kirli oyunları ile hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklardır. Vatanımızdan bırakın toprak parçasını bir taş parçası dahi alamayacaklardır. Vahşice, insanlıktan çıkarak kan döken bu hainlere millet olarak yine birliğimiz ve beraberliğimiz ile gereken cevabı vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Rabbim huzurumuzu bozmaya çalışanların misliyle huzurunu kaçırsın” diye konuştu.

KUR’AN ZİYAFETİ

Fevzi Çakmak Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Camii İmamı Dünya Kur'an Okuma Birincisi Mehmet Bilir ve Yalova Merkez Camii İmam Hatibi Türkiye Birincisi Fatih Bilir Kur'an ziyafeti verdi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok da teravih namazı kılmak için Fevzi Çakmak Camisi'ne geldi. Vali Şahin, Belediye Başkanları Yılmaz ve Tok'un vatandaşlarla yaptıkları musafahanın ardından cami çıkışında belediye görevlileri tarafından vatandaşlara lokma ve çay ikram edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Giresunda karakol saldırısının faillerinden 3ü ölü, 1i yaralı ele geçirildi

1 Giresun'da karakol saldırısının faillerinden 3'ü ölü, 1'i yaralı ele geçirildi

İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

2 İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

3 FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

Trumpun benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

4 Trump'un benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeline getirildi

5 Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeli'ne getirildi

Beşiktaşta korkutan ahşap bina yangını

6 Beşiktaş'ta korkutan ahşap bina yangını

Anayasa değişiklik teklifi 16 Maddesi 342 oyla kabul edildi

7 Anayasa değişiklik teklifi 16. Maddesi 342 oyla kabul edildi

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMMde

8 MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMM'de

Anayasa değişikliği teklifinin 18 maddesi 343 oyla kabul edildi

9 Anayasa değişikliği teklifinin 18. maddesi 343 oyla kabul edildi

Mecliste kritik oylama sona erdi

10 Meclis'te kritik oylama sona erdi


SIRADAKİ HABER