HaberlerSuriyeli mülteci bulduğu 50 bin Euro'yu polise teslim etti

Suriyeli mülteci bulduğu 50 bin Euro'yu polise teslim etti

Almanya'da kendisine hediye edilen elbise dolabının gizli bölümünde bulduğu 50 bin Euro nakit para ve 100 bin Euro'luk hesap cüzdanlarını polise teslim eden 25 yaşındaki Suriyeli Mülteci genç 'Kahraman' ilan edildi.

Suriyeli mülteci bulduğu 50 bin Euro'yu polise teslim etti

2015 yılının Ekim ayında Almanya'ya iltica eden ve daha sonra ailesini de yanına alın Suriyeli genç, ailesi ile birlikte oturacağı ev için kendisine hediye edilen elbise dolabını monte ederken dolabın raflarından birine sonradan yapılmış bir bölüm gördüğünü söyledi. Gizli bölmedeki tahtayı kaldırınca çok sayıda Euro ile hesap cüzdanları bulduğunu ifade eden mülteci genç, paraların sahte olup olmadığını internette araştırdığını ve paraların gerçek olduğunu anlayınca bulduğu 50 bir Euro'yu ve 100 bin Euro'luk hesap cüzdanlarını bağlı bulunduğu yabancılar dairesi üzerinden Minden polisine teslim etti. Minden polisi ise, gösterdiği örnek davranışı nedeniyle 25 yaşındaki Suriyeli mülteci genci “Kahraman” ilan etti.

Minden polisi, Suriyeli gencin örnek bir davranış sergilediğini belirterek, “Bu zamana kadar bulunan küçük miktarda paralar bize teslim edildi. İlk kez bu kadar yüksek miktarda nakit bir para bize teslim ediliyor” dedi. Suriyeli genci “Kahraman” ilan ede Minden polisi, Suriyeli gencin ödül hak ettiğini bildirdi. Suriye'de iletişim teknolojisi alanında lisans diploması sahibi olan mülteci genç, Almanya'da da yüksek lisans yapmak istiyor.

SIRADAKİ HABER
}