HaberlerADD Samsun: 14 yılda getirilen nokta bu

ADD Samsun: 14 yılda getirilen nokta bu

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, Atatürk Havaalanı'nda yapılan saldırıyla ilgili olarak 'AKP iktidarının ülkeyi 14 yılda getirdiği nokta budur' dedi.

ADD Samsun: 14 yılda getirilen nokta bu

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, Atatürk Havaalanı'nda gerçekleştirilen saldırıyla ilgili yazılı açıklamada bulundu. Özkefeli, "AKP iktidarının ülkeyi 14 yılda getirdiği nokta budur. Atatürk’ün 'Yurtta Barış, Dünyada Barış' politikası küçümsenip terk edilince, sadece komşularımızla değil, bölgedeki tüm ülkelere düşman haline geldik. Ulusal birlik ve duygudaşlık politikaları terk edildi. Ülke etnik, dini ve cemaatler temelinde ayrışmaya sürüklendi. Atatürk milliyetçiliğinin birleştirici çimentosu terk edilince, önce Güneydoğumuz ardından tüm ülke terörün baskısı altına girdi. 'Açılım' adı verilen politikalarla şehirler istihbarat örgütünün bilgisi dahilinde bomba deposu haline getirildi. Kardeş ve komşu Suriye halkını vurmak için ellerimizle kurduğumuz sözde 'sığınmacı' kampları emperyalizmin de desteği ile önce dünyanın her yerinden gelmiş teröristlerin eğitim kampına dönüştü, sonra da bu terör döndü dolaştı bizi vurmaya başladı. Sonuçta Ankara başta olmak üzere tüm büyük kentler, turizmin can damarları, havaalanlarımız ve güvenlik güçlerimiz terörün boy hedefi oldu. Ülkede güvenli yer kalmadı. İnsanlar sokağa çıkamaz oldu" ifadelerini kullandı.

HESAP SORULACAK

Özkefeli, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Terörün hamisi ABD; artık kendi yurttaşları için günlük hava raporu yayınlar gibi bomba raporu yayınlıyor ve yurttaşlarının Türkiye’de güvenli olmayacağı günleri önceden ilan ediyor. Ne gariptir ki bu raporlar doğru çıkıyor.
O kadar çok düşmanımız ve onların o kadar çok maşası oldu ki, artık terör eylemini kimin gerçekleştirdiğini anlayabilmek için eylemi yapan örgütün açıklama yapmasını bekler olduk. Türk halkı terörün maşalarını da, kuklacılarını da, bunları besleyip büyütenleri, görmezden gelenleri de bilmektedir ve mutlaka hesap soracaktır. Türkiye teröre boyun eğmeyecek, teslim olmayacak, terörün kurucusu ve maşaları ile mücadele ederek, yeniden Cumhuriyet idealleri doğrultusunda yürüyecek, dostlarına güven veren, mutlu insanların aydınlık ülkesi olacaktır."

 

SIRADAKİ HABER
}