Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'daki Suriyeli ailelere merhamet eli

Türk Kızılayı Samsun Şubesi ile Kardeş Eli Yardımlaşma Derneği tarafından Suriyeli 350 aileye gıda, çocuk eşyası ve hijyen ve mutfak malzemesi yardımı yapıldı.

Samsun'daki Suriyeli ailelere merhamet eli

Samsun'un Canik İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde bulunan Kardeş Eli Yardımlaşma Derneği'nde Türk Kızılayı Samsun Şubesi tarafından Suriyeli 350 aileye gıda, hijyen, çocuk malzemesi ve mutfak malzemesi dağıtıldı.

HERKESE MERHAMET ELİ

Dağıtım öncesi konuşan Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habip Demirel, "Kardeş Eli Derneği ile birlikte Kızılay olarak Suriye'den gelen ensar kardeşlerimize genel merkezimizin desteği ile yardımda bulunduk. Türk aillerimize de bu yardımlarımız aynı hızla devam ediyor. Samsun'da artık çok iyi bir Kızılay var. Yardım isteyen her ele, merhamet elini uzatacağız. Kızılay çok iyi ve net bir şekilde görünecek. Valimize, milletvekillerimize Büyükşehir ve Canik belediye başkanlarımıza destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Samsun'da Türk halkının vicdanı olan Türk Kızılay'ını en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Aynı zaman da Samsun halkına hem de Türkmenlere yardımlarımızı sürdürüyoruz" dedi.

STKLAR BİRARAYA GELDİ

Samsun Kardeş Eli Yardımlaşma Derneği Başkan Vekili Doç. Dr. Metin Yılmaz ise, "Derneğimiz, birçok sivil toplum örgütünün birleşmesiyle kurulmuştur. Samsun'da 550-600 ihtiyaç sahibi aile 4 bin 5 bin kişiye tekabül ediyor. Burada ihtiyaç olduğunu tespit ettiğimiz ailelere, Türk Kızılayı Samsun Şubesi böyle bir yardımda bulunmaya karar verildi. Kendi halkımızdan da ihtiyaç sahibi ailelerimize de yardımlarımızı dağıtıyoruz. Şuanda 350 gıda, 350 hijyen, 350 çocuk malzemesi ve 350 mutfak malzemesi yardımı yapacağız. Bu yardımlarda gayreti olan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

4 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

5 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

Samsunspordan gollü prova

6 Samsunspor'dan gollü prova

İyi seyirler

7 İyi seyirler...

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

8 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı

Yönetim Kalparla görüştü mü

9 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

10 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor


SIRADAKİ HABER