HaberlerVahşi Cinayette Katil Tanıdık Çıktı

Vahşi Cinayette Katil Tanıdık Çıktı

İzmir Bornova'da yaşayan 28 yaşındaki 4 aylık evli Duygu Şen, evinde boğazından bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunmuştu

Vahşi Cinayette Katil Tanıdık Çıktı

 İzmir'in Bornova İlçesi'nde 4 ay önce evlenip eşinin ailesiyle aynı apartmanda yaşamaya başlayan ve evinde boğazından bıçaklanmış olarak bulunan 28 yaşındaki Duygu Şen'in katil zanlısı,çocukluk arkadaşı Ö.B.'nin kocası 26 yaşındaki İ.B. çıktı.

Olay yerinde yakalanan İ.B.'nin, bir süredir işsiz olduğu bunu eşinden sakladığı, Şen'in evine de bin TL istemek için gittiği, genç kadının İ.B.'nin eşini aramak istemesi üzerine de tartışma çıktığı öğrenildi. Katil zanlısının, talihsiz kadını önce boğmaya çalıştığı, ardından yüzüne yastık bastırıp, boğazına 3 kez bıçak sapladığı bildirildi.


BIÇAK BOĞAZINDA KALMIŞ

Yapılan incelemede, evin kapısında herhangi bir zorlama olmadığı, ayrıca Duygu Şen'in boğazında 3 bıçak yarası olduğu ve bıçağın da boğazına saplı kaldığı ortaya çıktı. En son sabah saatlerinde görüldüğü öğrenilen Duygu Şen'in cansız bedeni otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

KATİL ZANLISI OLAY YERİNDEYMİŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın hemen ardından çok yönlü çalışma başlattı. Her ihtimali değerlendiren büronun deneyimli polisleri, yeni evli Duygu Şen'in cinayete kurban gittiğini belirledi. Şen'in yakın çevresini mercek altına alan polis, talihsiz kadının eşiyle olaydan bir gün önce evinde bir grup misafir ağırladığını saptadı. Duygu Şen ile yakın tarihlerde evlenen çocukluk arkadaşlarının eşleriyle akşam oturmasına gittiklerinin belirlenmesi üzerine polis bu kişilerin de ifadelerine başvurdu. Olay yerinde gözyaşı döken Duygu Şen'in çocukluk arkadaşları ve eşleri polis merkezine götürüldü.

ÇELİŞKİLİ İFADELER CİNAYETİ AYDINLATTI

Olay yerinde olanlardan ve Duygu Şen'in çocukluk arkadaşı öğretmen Ö.B.'nin kocası İ.B. poliste çelişkili ifadeler verdi. Ayrıca, çevrede araştırma yapan diğer polisler de İ.B.'nin, sabah saatlerinde söz konusu mahallede görüldüğünü ortaya çıkarttı. Bunun üzerine polis İ.B.'nin tekrar ifadesine başvurdu ve çapraz sorguya aldı. Duygu Şen'i öldürdüğünü itiraf eden İ.B.'nin anlattıkları ise kan dondurdu.

İŞSİZ KALDIĞINI EŞİNDEN SAKLAMIŞ

Öldürülen Duygu Şen ile yakın tarihlerde dünya evine giren İ.B.'nin yaklaşık 5 ay önce işsiz kaldığı, eşine karşı suçluluk duygusuyla 3 ay önce işe başladığını söylediği, her sabah işe gidiyormuş gibi evden çıktığı, yakınların borç para alıp kendi takılarını da bozdurarak eşine maaş alıyormuş gibi davrandığı öğrenildi. Olay sabahı yine işe gidiyormuş gibi evden çıkan İ.B.'nin, bir gece önce misafirlikte oldukları Duysu Şen'in evine gittiği, kapıyı açan Şen'e "Bir şey konuşmak istiyorum" diyerek içeri girdiği, evde durumlarının çok kötü olduğunu anlatıp bin TL borç istediği, bunun üzerine de Duygu Şen'in, "Senin eşin benim arkadaşım, o neden istemiyor?" diyerek İ.B.'nin eşini aramak istediği, bunun üzerine paniğe kapılan İ.B.'nin Şen'in boğazına sarıldığı, baygınlık geçiren talihsiz kadının yüzüne yastık bastığı, ardından da salondaki açık mutfak bankosundan aldığı bıçağı Duygu Şen'in boğazına sapladığı belirtildi.

OLAY YERİNE GELMİŞ

Olay yerinden kaçtıktan sonra bir süre dolaşan İ.B.'nin, cinayetin ortaya çıkmasının ardından eşi ve diğer arkadaşlarıyla olay yerine gittiği, burada büyük üzüntü yaşıyormuş gibi davrandığı kaydedildi. Öte yandan, İ.B.'nin hırsızlık süsü vermek için evin yatak odasının çekmecelerini dağıttığı, ancak cep telefonu gibi değerli eşyaları almadığı öğrenildi. İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'nda yapılan otopsinin ardından Duygu Şen'in cansız bedeni yakınlarına teslim edildi.  izmir  bornovacinayet katil  olay yeri


SIRADAKİ HABER
}