HaberlerTÜGVA Samsun yaz okuluyla gençliği geleceğe hazırlıyor

TÜGVA Samsun yaz okuluyla gençliği geleceğe hazırlıyor

Samsun'da TÜGVA'nın ücretsiz olarak başlattığı Yaz Okulu'na katılan öğrenciler, Kur'an-ı Kerim dersleriyle dinini öğrenirken, binicilik, yüzme ve okçuluk gibi sportif faaliyetlerle geleceğe hazırlanıyor

TÜGVA Samsun yaz okuluyla gençliği geleceğe hazırlıyor

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Temsilciliği'nin açtığı yaz okuluna katılan 11 ile 18 yaşları arasındaki 150 öğrenciye ahlaki, tarihi ve kültürel konularda eğitimler veriliyor. TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, "Tamamen ücretsiz olan eğitimlerde, geleceğimiz olan gençlere her konuda verimli vakit geçirecekleri eğitimler veriliyor" dedi.

KUR’AN-I KERİM ÖĞRENİYORLAR
Yaz okuluyla ilgili açıklama yapan TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, açılan kayıtlara yoğun bir başvuru olduğunu belirterek, "11 ile 18 yaşları arasında erkek öğrencilere yönelik açılan yaz okulumuza, 520 başvuru oldu. Ancak bu başvurulardan sadece 150 öğrencinin kaydını yapabildik. Atakum Belediyesi ve Atakum Gençlik Merkezi'nin de katkılarıyla düzenlenen yaz okulumuzda 150 öğrencimiz, Kur'an-ı Kerim öğrenmeye başladı. Yine öğrencilere, siyer-i nebi ve tefsir sohbetlerinde eğitimler verilmeye başlandı. Burada yaz ayını verimli geçirecek öğrenciler, İnşallah ülkenin geleceğinde rol aldıklarında bugünkü eğitimleri ışığında çalışma yapacaklar" diye konuştu.


BİSİKLET SÜRPRİZİ
Yaz Okulu etkinliklerine katılan öğrencilere çeşitli hediyeler de verildiğini söyleyen Hakan Durmuşoğlu, Kur'an-ı Kerim dersinde başarı gösteren öğrencilere dikkat çekerek, "2 hafta içerisinde Kur'an-ı Kerim'e geçen çocuklara bisiklet ve Kur'an-ı Kerim hediye ettik. Çocuklarımızın ailelerine de yaz okulu kursuna çocuklarını gönderdikleri için teşekkür ediyoruz. Etkinliklerimiz tüm hızıyla sürüyor. Çocuklara yaz okulu boyunca çeşitli sürprizler yapacağız" ifadelerini kullandı.

24 TEMMUZ’A KADAR DEVAM EDECEK
20 Haziran'da başlayan yaz okulunun 24 Temmuz'da sona ereceğini söyleyen Hakan Durmuşoğlu, "Yaz boyunca, Kur'an-ı Kerim dersleri, Peygamber Efendimiz (SAV) hayatı, itikat, ibadet ve ahlak konuları işlenirken, futbol, okçuluk, bilgi yarışması, vapur gezisi, film gösterimi, yüzme, play station, binicilik, bowling, kültürel gezi ve seminerler de gerçekleştiriliyor. Çocuklar hem dinini öğreniyor hem de gelecekte kendilerine ışık tutacak sporları öğrenme imkanı buluyor" dedi.

GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR
Hakan Durmuşoğlu, TÜGVA olarak yürüttükleri projeye destek veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşcı'ya teşekkür ederek, "Yaz okulu projemizi ilk açtığımızda sayın İshak Taşcı gereken desteği vereceğini ve gelecek nesiller adına önemli bir hizmet olacağını söyledi. Bizlere her konuda destek olan İshak Taşcı'ya teşekkür ediyorum. Yaptığımız bu ortak projeyle İnşallah gelecekte bu ülkeyi güzel günler bekleyecek" şeklinde konuştu.

BAKAN KILIÇ'A TEŞEKKÜR
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a projeye verdiği destekten dolayı ayrıca teşekkür eden Hakan Durmuşoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Samsun için büyük bir kazanım. Yaz okulu projemizde Bakanımızın talimatlarıyla çocuklara pek çok eğitim imkanı sunuldu. Okçuluktan, yüzmeye kadar pek çok spor sahasında çocuklarımız eğitimler alıyor. Gençliğe verdiği önemden dolayı Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a, Samsunlu gençler adına teşekkür ediyorum."

SIRADAKİ HABER
}