HaberlerÜniversiteli kursiyerlere Mavi Taç sertifikası

Üniversiteli kursiyerlere Mavi Taç sertifikası

Samsun Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği (MAVİ TAÇ) sosyal hizmet atölyesini tamamlayan üniversite öğrencilerinin sertifikaları, düzenlenen iftar sonrası törenle verildi

Üniversiteli kursiyerlere Mavi Taç sertifikası

Samsun Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği (MAVİ TAÇ), sosyal hizmet atölyesini başarıyla tamamlayan üniversite öğrencileri için Samsun Şehir Kulübü'nde tören düzenledi.

İftar yemeğinin ardından sertifikalarını teslim alan öğrenciler, büyük mutluluk yaşadı.

MAVİ TAÇ Derneği Başkanı Cesur Ceylan, "'Gelişmiş bir toplum için çocuklara bir adım daha' sloganıyla 2014 yılında Samsun'da kurulan ve kurucuları, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, pedagog, psikolojik danışman, doktor, avukat ve öğretmenden oluşmaktadır. MAVİ TAÇ, toplumun tüm kesimlerinde ortaya çıkan psikososyal sorunlara mücadale etmek, gerekli koruyucu ve önleyici çalışmaları yürütmek amacıyla çıkmış bir fikirdir. Bu amaçla kurulduğu günden beri onlarca aile ve çocuğa ücretsiz psikososyal destek sağlamış ve giderek artan talebi karşılayabilmek için üniversite öğrencilerinin desteğini almak amacıyla 'Sosyal Hizmet Atölyesi' programı geliştirilmiştir" dedi.

Kursiyer öğrencilere sertifikaları dernek yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}