HaberlerSamsun Otogarı'nda bayram telaşı

Samsun Otogarı'nda bayram telaşı

Ramazan Bayramı dolayısıyla arefe gününde Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yoğunluk hakim. En büyük yoğunluk Samsun-İstanbul, İstanbul-Samsun seferlerinde yaşanıyor.

Samsun Otogarı'nda bayram telaşı

Ramazan Bayramı dolayısıyla memleketlerine gidecek olan vatandaşlar otogarlardaki sefer sayısını artırdı.

Yoğunluk yaşayan otogarlardan biri olan Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde de kimi vatandaşlar memleketlerine gitmek için otobüslerin hareket saatini beklerken kimileri ise bayramı geçirmek için memleketleri Samsun'a geliyor.

Bayram dolayısıyla memleketlerine gidecek olan yolcuları mağdur etmek istemeyen otobüs firmaları ise ek sefer uygulaması yapıyor.

Arefe gününün genelde daha yoğun geçtiğini söyleyen Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirler Arası Otobüs Terminali Müdürü Hasan Öztürk, “Şu anda bayram dolayısıyla normalden fazla bir yoğunluk yaşıyoruz. Firmalardaki biletler tükendi. Fakat firmalarımız yolcuları mağdur etmemek için ek sefer uygulaması yapıyorlar. Samsun otogarına normal zamanlarda 300 civarı araç giriş çıkış yaparken bu sayı şuan 500 civarına kadar çıktı. Bu da yaklaşık 2 bine yakın yolcunun bir günde otogara gelip gittiğini gösteriyor. En fazla yolcumuz İstanbul’dan geliyor ve İstanbul’a gidiyor” dedi.

SIRADAKİ HABER
}