Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun MÜSİAD ekonomi paketini beğendi

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Selim Sar, 'İş alemini yakından ilgilendiren önemli maddeler taşıyan bu paket, bir anlamda iş dünyasına bir bayram hediyesidir' dedi.

Samsun MÜSİAD ekonomi paketini beğendi

İş dünyasına bayram hediyesi

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği Samsun Şube Başkanı Selim Sar, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı “Ekonomik Müjdeler Paketi” ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sar paketin bir anlamda iş dünyasına bir bayram hediyesi olduğunu söyledi.

TİCARETİ HAREKETLENDİRECEK

Sar, paketle ilgili değerlendirmelerinde, "MÜSİAD olarak, başta taşınabilirlerin teminat olarak gösterilebilmesi, damga vergisine yönelik kolaylaştırıcı düzenlemeler, ihracatçıya yeşil pasaport verilmesi, turkuaz kart, şirket kurmanın yanında tasfiyesinin de kolaylaştırılması, imalatçı KOBİ'lerin kredi faizlerinin karşılanması ve yerli makina alımı için faizsiz kredi, Eximbank kredilerinde yeni düzenlemeler, düşünülen Yatırım Teşvik Sistemi, Çek Kanunu, varlık barışı gibi iş ve ticaret hayatında atılan önemli adımlardan memnuniyet duyuyoruz. Üretim, yatırım ve ihracata yönelik bu adımların yürürlüğe girmesi ticaret hayatını büyük ölçüde hareketlendirecektir" ifadelerini kullandı.

MEMNUN ETTİ

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Selim Sar, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Başbakanımızın açıklamaları önemli müjdeleri barındırıyor. Şehit yakınlarının kamuda işe alımının kolaylaştırılması, araç alımı ile ilgili kolaylaştırıcı düzenlemeler ve terörden etkilenen KOBİ’lere kredi imkanı sunulacak olması ile terörün yaralarının sarılması yönünde atılacak adımlar da, gerek toplum gerekse iş alemi olarak bizi daha güzel günlerin beklediğinin işaretidir. Ayrıca Çek kanunu konusunda Samsun Şubesi olarak geçen yıl hazırlamış olduğumuz raporun dikkate alınması ve rapor içeriğindeki bazı maddelerin pakette yer alması bizleri memnun etti. Açıklanan Paket için teşekkür ediyor, bu vesileyle milletimizin Ramazan Bayram'ını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”

 EN ÇOK OKUNANLAR

Görüşüyoruz net bir şey yok

1 Görüşüyoruz net bir şey yok

Samsunspordan dakikada binler kazandılar

2 Samsunspor'dan dakikada binler kazandılar

Kazanmaya ihtiyacımız var

3 Kazanmaya ihtiyacımız var

Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

4 Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

Gözyaşları içinde toprağa verildi

5 Gözyaşları içinde toprağa verildi

Samsun Bafrada kümes hayvanı itlafları devam ediyor

6 Samsun Bafra'da kümes hayvanı itlafları devam ediyor

Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

7 Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

Samsunda Çağlarırmak için mevlit okutuldu

8 Samsun'da Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

9 Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

Ne değişecek

10 Ne değişecek?..


SIRADAKİ HABER