Minik kız bayram harçlığını akordeon çalarak çıkardı

Eskişehir'de 5 yaşındaki Romanyalı Alicia, akordeon çalıp sokak sokak gezerek bayram harçlığını topladı. Babasıyla beraber çaldığı enstrümanı ve danslarıyla büyük sempati toplayan minik kız vatandaşların ilgi odağı haline geldi.

Minik kız bayram harçlığını akordeon çalarak çıkardı

Romanya’dan bayram için ailesiyle Eskişehir’e gelen 5 yaşındaki Alicia, babası Sholin ile beraber sokak müziği yaparak, bayram harçlıklarını topladı. Babasının akordeonla çaldığı Balkan müziklerinin yanı sıra, ‘Hatırla Sevgili’ ve ‘Ah İstanbul’ adlı şarkılara Türkçe bilmediği için sadece müziğin ezgilerini seslendirerek, dans etti.

Minik akordeonu, şapkası ve enstrümanının yanında bulunan para kupasıyla vatandaşların yanına giden 5 yaşındaki Alicia, sevimliliğiyle vatandaşların ilgi odağı oldu. Gezdiği sokak boyunca birçok kişi tarafından çevrilip önce öpülerek ardından yaptığı işi karşılıksız bırakmayan insanlar, kısa sürede minik kızın para kupasını doldurdu. Fotoğrafını çekmek isteyen vatandaşlara sempatik pozlar veren Alicia, yüzlerde tebessüm oluşturdu.

İyi derecede Türkçe konuşamayan baba Shaolin, iki gün önce Ramazan Bayramı nedeniyle Eskişehir’e geldiklerini söyledi. Kızı Alicia ile beraber akordeonların alıp sokağa çıktıklarını belirten baba, kızının çaldığı akordeonla hem bayram harçlığını topladığını hem de kendileri için ek gelir oluşturduğu şeklinde ifade etti. Ramazan Bayramı boyunca Eskişehir’de kızıyla beraber sokak müziği yapmaya devam edeceklerini söyleyen baba Shaolin, bayramdan sonra ise tekrar Romanya’ya döneceklerini belirtti.EN ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağ'da trafik kazası: 1 yaralı

1 Tekirdağ'da trafik kazası: 1 yaralı

KARDEMİR'de iş kazası: 1 ölü

2 KARDEMİR'de iş kazası: 1 ölü

Antalya'da halde düello kanlı bitti: 1 ölü

3 Antalya'da halde düello kanlı bitti: 1 ölü

Demirci'de Eğitim Fakültesi öğrencilerinden tiyatro gösterisi

4 Demirci'de Eğitim Fakültesi öğrencilerinden tiyatro gösterisi

Çaldıkları motosiklet ile kaçarken kaza yaptılar, 2 yaralı

5 Çaldıkları motosiklet ile kaçarken kaza yaptılar, 2 yaralı

Bahçelievler'de bunalıma giren kişi intihar girişiminde bulundu

6 Bahçelievler'de bunalıma giren kişi intihar girişiminde bulundu

Nogay gençlerinden İsrail ve Amerika'nın Kudüs tutumuna tepki

7 Nogay gençlerinden İsrail ve Amerika'nın Kudüs tutumuna tepki


SIRADAKİ HABER