Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun Havza'da Kamlık Festivali

Kamlık Festivali'ne katılan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 'Bu tür etkinlikler, Havza'nın tanıtımı dışında kültürel ve sosyal hayata da önemli katkı sağlamaktadır' dedi

Samsun Havza'da Kamlık Festivali

Samsun’un Havza ilçesi Kamlık Mahallesi ormanlık alanı Meşe Yaylası’nda bu yıl beşincisi düzenlenen Sıla-i Rahim ve Keşkek Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivale MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, İstanbul Samsun Dernekler (İSDEF) Başkanı Bahri Gökmen, Havza Dernekler Federasyonu (HADEF) Başkanı Enver Şahin, birçok hemşehri derneği temsilcisi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AMACIMIZ KAYNAŞMAK

İstanbul Esenyurt Kamlık Köyü Derneği tarafından her yıl düzenlenen Festivalin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Mümin Köse, "Buradaki amacımız Avrupa ve yurdun dört bir tarafına dağılmış olan hemşerilerimizi bir araya getirmek, hasret gidermek ve kaynaştırmaktır” dedi.

İstanbul Samsun Dernekler (İSDEF) Başkanı Bahri Gökmen ise festival için 5 yıl önce ilk yola çıktıklarında 7 kişi olduklarını belirterek, festivalin bu noktaya gelmesinde kendilerine destek olan Başkan Murat İkiz'e teşekkür etti.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz de, Kamlık Festivali’ni her geçen yıl daha da artan bir coşku ile kutladıklarını belirterek, "Bu tür etkinlikler, Havza’nın tanıtımı dışında kültürel ve sosyal hayata da önemli katkı sağlamaktadır. Bu işleri yapmak zordur, emek ister. Bu güzide Derneklerimizin büyük fedakarlıklar göstererek önemli başarılara imza attıklarına şahit oluyoruz. Unutamayalım Sıla-i Rahim de bir ibadettir. Bu programda hem bayramı memlekette geçiriyorsunuz hem de gurbette doğup büyüyen çocuklarınıza memleketinizi tanıtıyorsunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

VEKİL USTA DA KATILDI

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı İkiz’e ve bazı katılımcılara festival komitesince plaket takdim edildi. Festivale katılanlar festival ağalı, halat çekme gibi çeşitli etkinlikler ile gönüllerince eğelenerek piknik yaptılar.

 EN ÇOK OKUNANLAR

SamsunsporTutu, Özköylü zirvesi

1 Samsunspor:Tutu, Özköylü zirvesi

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren Telefisi yok

2 Samsunspor: Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Telefisi yok'

Eşinin ölümüne dayanamayan vatandaş, yaşamına son verdi

3 Eşinin ölümüne dayanamayan vatandaş, yaşamına son verdi

Samsunspor Orta sahada büyük yarış

4 Samsunspor: Orta sahada büyük yarış

Türk gibi düşünüp, Amerikalı gibi problem çözmek

5 Türk gibi düşünüp, Amerikalı gibi problem çözmek...

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Kutlu Doğum  hicri takvime sabitlenecek

6 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: 'Kutlu Doğum hicri takvime sabitlenecek'

Samsunspor Statta taktik idman

7 Samsunspor: Statta taktik idman

Samsunspor Samsunsporun düzenlediği çekilişte otomobilleri alan olmadı

8 Samsunspor: Samsunspor'un düzenlediği çekilişte otomobilleri alan olmadı

Topçam Barajı tam kapasite enerji üretiyor

9 Topçam Barajı tam kapasite enerji üretiyor

Samsunspor Ahmet idmanı izledi

10 Samsunspor: Ahmet idmanı izledi


SIRADAKİ HABER