Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun Havza'da Kamlık Festivali

Kamlık Festivali'ne katılan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 'Bu tür etkinlikler, Havza'nın tanıtımı dışında kültürel ve sosyal hayata da önemli katkı sağlamaktadır' dedi

Samsun Havza'da Kamlık Festivali

Samsun’un Havza ilçesi Kamlık Mahallesi ormanlık alanı Meşe Yaylası’nda bu yıl beşincisi düzenlenen Sıla-i Rahim ve Keşkek Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivale MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, İstanbul Samsun Dernekler (İSDEF) Başkanı Bahri Gökmen, Havza Dernekler Federasyonu (HADEF) Başkanı Enver Şahin, birçok hemşehri derneği temsilcisi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AMACIMIZ KAYNAŞMAK

İstanbul Esenyurt Kamlık Köyü Derneği tarafından her yıl düzenlenen Festivalin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Mümin Köse, "Buradaki amacımız Avrupa ve yurdun dört bir tarafına dağılmış olan hemşerilerimizi bir araya getirmek, hasret gidermek ve kaynaştırmaktır” dedi.

İstanbul Samsun Dernekler (İSDEF) Başkanı Bahri Gökmen ise festival için 5 yıl önce ilk yola çıktıklarında 7 kişi olduklarını belirterek, festivalin bu noktaya gelmesinde kendilerine destek olan Başkan Murat İkiz'e teşekkür etti.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz de, Kamlık Festivali’ni her geçen yıl daha da artan bir coşku ile kutladıklarını belirterek, "Bu tür etkinlikler, Havza’nın tanıtımı dışında kültürel ve sosyal hayata da önemli katkı sağlamaktadır. Bu işleri yapmak zordur, emek ister. Bu güzide Derneklerimizin büyük fedakarlıklar göstererek önemli başarılara imza attıklarına şahit oluyoruz. Unutamayalım Sıla-i Rahim de bir ibadettir. Bu programda hem bayramı memlekette geçiriyorsunuz hem de gurbette doğup büyüyen çocuklarınıza memleketinizi tanıtıyorsunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

VEKİL USTA DA KATILDI

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı İkiz’e ve bazı katılımcılara festival komitesince plaket takdim edildi. Festivale katılanlar festival ağalı, halat çekme gibi çeşitli etkinlikler ile gönüllerince eğelenerek piknik yaptılar.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda revizyon

1 Samsunspor'da revizyon

Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki

2 Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki...

Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

3 Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

Samsunda feci kaza Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

4 Samsun'da feci kaza! Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

Samsun yolunda faciadan dönüldü

5 Samsun yolunda faciadan dönüldü

Samsundan önemli uyarı Bu karar balıkçılığı bitirir

6 Samsun'dan önemli uyarı: Bu karar balıkçılığı bitirir

Samsunda kör dövüşü

7 Samsun'da kör dövüşü!

Define merakı sonu oldu

8 Define merakı sonu oldu!

Çarşambasporun Selmanı var

9 Çarşambaspor'un Selman'ı var

Samimiyet

10 Samimiyet...