Adana'nın yeni stadı bitiyor

Adana'da yapımı süren 33 bin kişi kapasiteli yeni stat 2016 yılı sonunda hizmete girecek.

Adana'nın yeni stadı bitiyor

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve beraberinde Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ile birlikte inşaatı devam eden statta incelemede bulundu.

Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Demirtaş, Adanalıların büyük bir heyecanla beklediği stadyumun her gün yükselmeye devam ettiğini söyledi.

Vali Demirtaş, Adana’nın Sarıçam ilçesinde 102 dönüm arazi üzerinde yapılan stadın 2016 yılının sonunda hizmete gireceğini belirtti.
UEFA standartlarına uygun olarak son teknolojinin kullanıldığı 33 bin kişi kapasiteli stadın, fiziki olarak yaklaşık yüzde 52, betonarme olarak da yüzde yüzlere ulaştığını ifade eden Vali Demirtaş, yeni stadın hizmete girmesiyle birlikte Adana’nın spor tesisi sorunun giderilmiş olacağını, amatör ve profesyonel kulüplerin yanı sıra milli takımların da kamp ve müsabaka için Adana'yı tercih edeceklerini vurguladı.

UEFA standartlarında yapılıyor

İhale bedeli 106 milyon 950 bin TL olan UEFA standartlarındaki yeni stadın hizmete girmesiyle kentin 50 yıllık tesis sorunu da giderilecek.
6 katlı stat bünyesinde sosyal donatıların yanı sıra 10 asansör, 2 yürüyen merdiven, 104 turnike, çağdaş basın ve VIP tribünü bulunuyor. Yüklenici firma ortalama 300 işçi ile vardiyalı bir şekilde 24 saat çalışıyor. Mimari olarak engellilere yönelik yapılan stat etrafında 431'i kapalı, toplam bin 444 araçlık otopark bulunuyor. Stat bünyesinde, sporcu ve sporseverlerin farklı ihtiyaçlarını gidermek için 15 büfe ile bir ana kafeterya, restoran, takım ve hakemlerin soyunma odaları bulunuyor. Ayrıca statta, 9 engelli, 34 erkek, 34 kadın tuvaleti, kadın ve erkekler için ayrı mescit, sporcu ve hakemler için 2 adet rahatlama havuzu ve masaj odaları yer alacak.

Kent merkezine 14 kilometre uzaklıktaki yeni stada otomobil ile ortalama hızla 20 dakikada gidileceğini, ayrıca, tren garına 10, otobüs terminaline 20, Adana Havalimanı'na 14, kilometre olduğu belirtildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

1 Samsun'daki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Samsunsporda planlar alt üst

3 Samsunspor'da planlar alt üst

Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti

4 Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

5 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Önceliğimiz yabancılar

6 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: ''Önceliğimiz yabancılar''

Özalana güven tam

7 Özalan'a güven tam

 Samsun ekonomisine doping

8 Samsun ekonomisine doping

Samsunsporun rakibi Şanlıurfa

9 Samsunspor'un rakibi Şanlıurfa

Fırsatçıların plakası iptal edilmeli

10 Fırsatçıların plakası iptal edilmeli


SIRADAKİ HABER