HaberlerSamsun Saathane Meydanı projesi ne zaman tamamlanacak?

Samsun Saathane Meydanı projesi ne zaman tamamlanacak?

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, 'Saathane Meydanı Projesi' çalışmalarını kış aylarına kadar bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Samsun Saathane Meydanı projesi ne zaman tamamlanacak?

Yer altından çıkan tarihi duvarlar nedeniyle projesinde değişikliğe gidilen Saathane Meydanı düzenleme çalışmalarında son viraja gelindi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Albayrak, yeni değişiklikleri Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun ilk toplantısına yetiştirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Albayrak, “Saathane ile ilgili olarak şu anda meydan düzenleme çalışmaları devam ediyor. Oradaki tarihi değerleri, üstten gittiğinizde de görünebilecek şekilde bir proje hazırlanıyor. Taşhan ve medresenin çalışmaları tamamlandı ve kuruldan projeleri geçti. Taşhan’ın şu anda restorasyonu devam ediyor. Medrese tekrar ihaleye çıkacak. Hamamın olduğu kısmın projeleri de birkaç gün içerisinde Saathane Meydanı’ndaki kalıntılarla beraber projelendirilerek çalışmaları tamamlayıp kurula göndereceğiz. Mahkeme süreciyle ilgili bir sıkıntı yok. Bu konuyla alakalı olarak tekrar bir plan değişikliğine gittik. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu projeleri biz bu ayki kurula yetiştirmeyi düşünüyoruz. Bu tarihi değerlerimizi kurtarmak için kışı bulmadan çalışmaları tamamlamamız gerekiyor. Bu çalışmalar devam ederken, bir taraftan da buralar gezilirken vatandaşlara izletilecek animasyonlar da hazırlanmaya başlandı. Saathane Meydanı düzenleme çalışmaları sona erdikten sonra vatandaşlar için güzel bir görünüm kazanacak” dedi.

SIRADAKİ HABER
}